ΠΑΟΚ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 4-1 (Τελικό)

.

90'+ Λήξη του αγώνα.

90' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κονσεϊσάο έβγαλε τη σέντρα, ο Λάκης έπιασε το μονοκόματο σουτ και η μπάλα αφού ακούμπησε σε έναν αμυντικό του Πανσερραϊκού, κατέληξε στα δίχτυα του Βαλσαμάκη.

87' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Αναστασάκου, ο Μπαλάφας.

77' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Βιεϊρίνια, ο Λάκης.

77' ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό! Ο Πιπίνης έκανε το σουτ, ο Χαλκιάς απέκρουσε και ο Ανάκογλου που πήρε το ριμπάουντ έκανε το 3-1.

73' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Στη θέση του Μπαϊκαρά,ο Καλί.

72' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Μπακαγιόκο, ο Χούτος.

71' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Παπάζογλου μετά από προσπάθεια του Αναστασάκου και ο διαιτητής της αναμέτρησης υπέδειξε το δεύτερο πένταλτι. Ο Μπακαγιόκο ευστόχησε και έκανε το 3-0 για τον ΠΑΟΚ.

64' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Στη θέση του Μπράιτ, ο Γκούρτσας.

60' Τίποτα το αξιόλογο δεν έχει γίνει στα 15 πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

46' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Στη θέση του Διγκόζη ο Καλλιμάνης.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

41' Κίτρινη κάρτα για τον Κονσεϊσάο του ΠΑΟΚ.

38' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Ο Κονσεϊσάο εκτέλεσε το φάουλ στο δεύτερο δοκάρι και ο Αναστασάκος με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

37' Κίτρινη κάρτα για τον Βοσκόπουλο του Πανσερραϊκού.

27' Πιέζει ο ΠΑΟΚ για να βάλει ένα ακόμα γκολ. Ο Κονσεϊσάο εκτέλεσε το φάουλ, ο Ίβιτς πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23' Μεγάλη ευκαιρία για τον Μπακαγιόκο να διπλασιάσει τα τέρματά του, αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Βαλσαμάκη μετά από πάσα του Κονσεϊσάο.

20' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Ο Βλάνταν Ίβιτς άνοιξε το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, που κέρδισε ο Μπακαγιόκο.

15' Χωρίς κάτι το αξιόλογο έχουν περάσει τα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τον Πανσερραϊκό να πιέζει τον ΠΑΟΚ.

1': Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Χαλκιάς, Μαλεζάς, Κοντρέρας, Σνάουτσνερ, Λίνο, Γκαρσία, Ίβιτς, Κονσεϊσάο, Βιεϊρίνια, Μπακαγιόκο, Αναστασάκος.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Ούγκο Μπρος): Βαλσαμάκης, Βοσκόπουλος, Γεωργιάδης, Πιπίνης, Γαλανόπουλος, Μιλένκοβιτς, Ανάκογλου, Παπάζογλου, Μπράιτ, Μπαϊκαρά, Διγκόζης.

Διαιτητής: Ναθαναήλ Χαραλαμπίδης (Καβάλας)
Βοηθοί: Σταματόγλου (Καβάλας), Βλάχος (Γρεβενών)
Γήπεδο: Γήπεδο Τούμπας