ΞΑΝΘΗ- ΗΡΑΚΛΗΣ 4-1(Τελικό)

.

90' Λήξη του αγώνα.

87' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Τη θέση του Γιάντση πήρε ο Βέλλιος.

78' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Τη θέση του Ντιε πήρε ο Κομβολίδης.

76' ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή. Από διαγώνια θέση με πολύ όμορφο σουτ του Γιάντση, ο Ηρακλής κατάφερε να μειώσει το σκορ.

69' Αλλαγή για την Ξάνθη. Τη θέση του Κιντάνα πήρε ο Κοτίτσας.

66' Κίτρινη κάρτα στον Γιανούλη της Ξάνθης.

64' Αλλαγή για την Ξάνθη. Τη θέση του Παπαδόπουλου πήρε ο Χασάνογλου.

57' Αλλαγή για την Ξάνθη. Τη θέση του Σουάνη πήρε ο Ντοριβάλ.

49' ΓΚΟΛ για την Ξάνθη. Με σκόρερ τον Σουάνη, ο οποίος εκμεταλεύτηκε μια σύγχυση στην άμυνα του Ηρακλή, οι γηπεδούχοι με κεκτημένη ταχύτητα μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

46' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Την θέση του Κονέ πήρε ο Καρλόπουλος.

46' Έναρξη της επανάληψης.

45' Λήξη του πρώτου μέρους.

36' Κίτρινη κάρτα στον Πόι της Ξάνθης.

36' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία του Ηρακλή.

30'. Η Ξάνθη συνεχίζει να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο, ενώ ο Ηρακλής προσπαθεί να ανακτήσει τις δυνάμεις του και να βρει ρυθμό.

23' ΓΚΟΛ για τη Ξάνθη. Το δυνατό σουτ του Κιντάνα έξω απο τη μεγάλη περιοχή των φιλοξενούμενων έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, σημειόνοντας έτσι, το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους.

8΄ΓΚΟΛ για τη Ξάνθη. Ύστερα απο σέντρα του Κιντάνα ο Σταθάκης έπιασε την κεφαλιά και διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

1' ΓΚΟΛ για τη Ξάνθη. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν με το "καλημέρα" το σκορ με τον Βίκτορ Αγκάλι