LIVE: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ 1-2 (Τελικό)

.

90+4' Τέλος του αγώνα.

90' Τέσσερα λεπτά επιπλέον χρόνου.

86' Αλλαγή για τον Ηρακλή, ο Φούφουλας στη θέση του Ντίκα.

82' Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Κωνσταντινίδης στη θέση του Αργυρίου.

77' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΝΤΙΚΑ 1-2! Ο 29χρονος Ρουμάνος εξελίσσεται σε πρωταγωνιστής του αγώνα! Με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση, και ελαφρώς προς τα αριστερά, σημαδεύει ξανά το δεξί «παραθυράκι» της εστίας του Ρόκα, δίνοντας και πάλι στο προβάδισμα στην ομάδα του!

70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΙΤΟΥ 1-1! Οι γηπεδούχοι οι οποίοι είχαν ανεβάσει την απόδοσή τους στα τελευταία λεπτά, φάνουν στην ισοφάριση με πρωταγωνιστές τους δύο νεοεισελθόντες. Ο Καπετάνος έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Μίτου, αμαρκάριστος στην ''καρδιά'' της άμυνας του Ηρακλή, πλασάρει από κοντά και ισοφαρίζει για την ομάδα του!

69'' Κίτρινη κάρτα στον Τζόκιτς.

64' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.

64' Μακρινό σουτ του Καπετάνου, άουτ.

63' Αλλαγή για τον Ηρακλή, ο Μιλάνο στη θέση του Τουμά.

60' Ο Ηρακλής κινδύνευσε να πληρώσει την απειρία του Γιαννούλη! Ο 22χρονος μπακ χάνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά ο νεοεισελθών Μίτου με σουτ τη στέλνει άουτ, από πλεονεκτική θέση.

59' Ο Κανωτίδης προσπαθεί να μιμηθεί τον Ντίκα και σουτάρει με παρόμοιο τρόπο έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

59' Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Μίτου στη θέση του Ντιαλό (λ.τρ.)

55' Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Καπετάνος στη θέση του Φαγιάρδο.

51' Καλό σουτ του Οράκ από μακριά, μπλοκάρει στη δεξιά γωνία του ο Κοβαλέφσκι.

50' Κίτρινη κάρτα στον Τούμα.

47' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Από σέντρα του Ιάκαμπ από αριστερά, ο Ντίκα στέλνει την μπάλα άουτ με κεφαλιά προ κενής εστίας, έχοντας βέβαια κακή τοποθέτηση του σώματός του.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45' Δύο λεπτά επιπλέον χρόνου.

44' Κίτρινη κάρτα στον Αργυρίου.

42' Δοκάρι για τον Πανθρκικό! Εκπληκτική κίνηση του Ντιαλό ο οποίος αδειάζει δύο αμυντικούς του Ηρακλή και πλασάρει τον Κοβαλέφσκι, ο Πολωνός βρίσκει την μπάλα όσο χρειάζεται για να σταματήσει στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του.

37' Ο Ηρακλής κρατά πάντα το... πάνω χέρι, με καλύτερη ψυχολογία μετά το γκολ του Ντίκα.

29' ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΤΙΚΑ 0-1! Σε ένα γέμισμα προς την περιοχή του Πανθρακικού, ο Κανωτίδης απέκρουσε με το κεφάλι, η μπάλα έφτασε έξω από την περιοχή στον Ντίκα, ο οποίος με έναν κεραυνό στον αέρα την ''κάρφωσε'' στο δεξί ''παραθυράκι'' της εστίας του Ρόκα! Οι φιλοξενούμενοι βλέπουν την προσπάθειά τους στο πρώτο μισάωρο να καροποφορεί!

25' Σουτ του Παπαστεριανού από μακριά, άουτ.

24' Το ματς δεν διεκδικεί... δάφνες ποιότητας. Οι σκληρές μονομαχίες έχουν κυριαρχήσει μέχρι στιγμής.

16' Καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής, εκτός της προβολής του Τουμά στο 11'. Ο Ηρακλής είναι πάντα στο προσκήνιο.

11' Κοντινή προβολή του Τουμά, μπλοκάρει ο Ρόκα.

10' Ο Ηρακλής είναι αυτός που έχει μπει πιο δυνατά στο ματς στο πρώτο 10λεπτο. Ωστόσο, οι παίκτες του «Γηραιού» δεν έχουν βρει ακόμη τους κατάλληους ''διαδρόμους'' για να φτάσουν με αξιώσεις μπροστά στην εστία του Ρόκα.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Ίλιε Ντουμιτρέσκου): Ρόκα, Κλεμάν, Τζόκιτς, Τροΐζε, Αργυρίου (82' Κωνσταντινίδης), Κανωτίδης, Φαγιάρδο (55' Καπετάνος), Οράκ, Μπουβάλ, Μαρσέλο, Ντιαλό (59' Μίτου λ.τρ.)

ΗΡΑΚΛΗΣ (Όλεγκ Προτάσοφ): Κοβαλέφσκι, Μάρτος, Κατσαμπής, Λέκι, Γιαννούλης, Παπαστεριανός, Ντιέ, Επστάιν, Ντίκα (86' Φούφουλας), Τουμά (63' Μιλάνο), Ιάκομπ

ΓΗΠΕΔΟ: «ΔΑΚ Κομοτηνής»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χαραλαμπίδης (Καβάλας)
ΒΟΗΘΟΙ: Τρύφων (Δράμας), Γκάγκας (Λάρισας)