LIVE: ΠΑΟ-Πανιώνιος 2-1 (Tελικό)

Ο Παναθηναϊκός νίκησε 2-1 τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ και έμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας. Με δέκα ολοκλήρωσαν το παιχνίδι οι «κυανέρυθροι» λόγω αποβολής του Όμο.

90+2' Λήξη του αγώνα.

90'Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

85'Ατομική προσπάθεια και σουτ του Σισέ δεν δυσκολεύεται ο Μπέλιτς.

82'Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μπίέρσμιρ.

78'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Τζαβέλλας.

77'Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εστογιανόφ αντί Γουνδουλάκη.

76'Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Καραγκούνη να εκτελεί πλασαριστά φάουλ και τον Γκάμπριελ να πιάνει το σουτ στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω.

73'Σουτ του Σισέ από μακριά, δεν αγχώνει τον Μπέλιτς που μπλοκάρει.

65'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Σιμάο.

63'Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ρουκάβινα μπαίνει αντί του Νίνη.

61'Μακρινό σουτ του Νίνη, θα διώξει σε κόρνερ ο Μπέλιτς.

60'Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Κατσουράνη θα μπει ο Σεϊταρίδης.

59'Ευκαιρία για το ''τριφύλλι'' με τον Σαλπιγγίδη που από καλή θέση σουτάρει ψηλά άουτ.

58'Μεγάλη ευκαιρία για τους ''κυανέρυθρους'' με τον Λάτκα του οποίου η κεφαλιά μετά από κόρνερ, περνάει ελάχιστα άουτ.

56'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Γκάμπριελ.

53'ΓΚΟΛ 2-1 ΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ! Ο Ριέρα γίνεται αποδέκτης βαθιάς μπαλιάς μέσα στην περιοχή, κατεβάζει την μπάλα και με ωραίο σουτ μειώνει σε 2-1!

51'Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίνης εκτέλεσε κόρνερ και η κεφαλιά του Σαλπιγγίδη έστειλε την μπάλα λίγω πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

46'Έναρξη του δευτέρου μέρους.

45'Λήξη του πρώτου ημιχρόνου χωρίς να υπάρξει καθυστέρηση.

42'Δοκάρι για τον Πανιώνιο! Φοβερό χτύπημα φάουλ του Μπάλαμπαν, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

40'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Δάρλας.

36'Νέα καλή στιγμή για τον Πανιώνιο με τον Ριέρα να πιάνει δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά και πάλι ο Τζόρβας σε καλή θέση, απέκρουσε.

31'Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο με τον Κουμόρτζι να κάνει όμορφη ατομική προσπάθεια, αλλά νικήθηκε από τον Τζόρβα στο πλασαριστό σουτ που δοκίμασε.

22'Ο Σισέ κάνει προσωπική προσπάθεια από τα δεξιά και σουτάρει, αλλά ο Μπέλιτς μπλοκάρει χωρίς δυσκολία.

20'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Κατσουράνης.

16'Ορεξάτος ο Σωτήρης Νίνης, κάνει νέα όμορφη προσπάθεια, αλλά το σουτ που επιχειρεί δεν ανησυχεί τον Μπέλιτς.

13'Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Λάτκα αντί του Καστελιόνε.

11'ΓΚΟΛ 2-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Νίνης βρίσκει με εξαιρετική κάθετη μπαλιά τον Σισέ και ο Γάλλος σκοράρει για δεύτερη φορά!

strong>9'ΓΚΟΛ 1-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Σισέ δεν αστοχεί από το σημείο του πέναλτι.

6'Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! Ο Σισέ βρέθηκε σε θέση για γκολ, σούταρε και ο Όμο απέκρουσε με το χέρι, με συνέπεια να αποβληθεί με κόκκινη κάρτα.

Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο του παιχνιδιού με τον Παναθηναϊκό να προσπαθεί να επιβάλλει το ρυθμό του.

1'Έναρξη της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Τζόρβας, Σαριέγκι, Μπιέρσμιρ, Γκάμπριελ, Δάρλας, Σιμάο, Κατσουράνης (60'Σεϊταρίδης), Καραγκούνης, Σαλπιγγίδης, Νίνης (63'Ρουκάβινα), Σισέ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Μπέλιτς, Μανιάτης, όμο, Ριέρα, Μπάλαμπαν, Καστελιόνε (13'Λάτκα), Κουμόρτζι, Γουνδουλάκης (77'Εστογιανόφ), Κοντοές, Νικολάου, Τζαβέλλας.

Διαιτητές: Παπασταμάτης (Αθηνών), Ευθυμιάδης (Πιερίας), Γκάγκας (Λάρισας)