Ch. League: 5ος Όμιλος (Τελικό)

.

Ντεμπρετσένι-Λίβερπουλ 0-1

90+7' Λήξη αγώνα

90+2' Ο Ακουιλάνι στη θέση του Τζέραρντ

88' Ο Αουρέλιο αντικαθίσταται από τον Ντοσένα

84' Φάουλ από τον Τσβίτκοβιτς, η μπάλα άουτ

78' Ο Φοντόρ αφήνει τη θέση του στον Ντόμπι

77' Ο Μπεναγιούν στη θέση του ΕνΓκόγκ

68' Σουτ του Τζέραρντ, εύκολη απόκρουση για τον Πόλεκσιτς

64' Ο Ρούντολφ πέφτει στην περιοχή της Λίβερπουλ ύστερα από επαφή με τον Ινσούα, με τον διαιτητή να δείχνει "παίζεται"

62' Ο Κουλιμπάλι στη θέση του Σζάκαλι

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+4' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

32' Κεφαλιά του αφύλαχτου Ρούντολφ μέσα από την περιοχή της Λίβερπουλ, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

27' Πάσα του Κάουτ στον ΕνΓκόνγκ, το πλασέ του οποίου διώχνει ο Πόλεκσιτς

23' Κίτρινη κάρτα στον Σζέλεσι

12' Μακρινό σουτ του Μασεράνο, μπλοκάρει εύκολα ο Πόλεκσιτς

4' ΓΚΟΛ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ. Σέντρα του Μασεράνο από τα αριστερά, πρώτη κεφαλιά από τον Κάραγκερ, η μπάλα φτάνει στον ΕνΓκόγκ, ο οποίος με κοντινή προβολή ανοίγει το σκορ για τους "κόκκινους".

1' Έναρξη αγώνα

Οι συνθέσεις:

ΝΤΕΜΠΡΕΤΣΕΝΙ (Αντράς Έρτσεγκ): Πόλεκσιτς, Μποντνάρ, Ρούντολφ, Μέσζαρος, Φοντόρ (78' Ντόμπι), Μιγιαντινόσκι, Σζέλεσι, Κις, Σζάκαλι (61' Κουλιμπάλι), Τσβίτκοβιτς, Λάτσκο
Στον πάγκο: Πάντις, Ράμος, Κομλόσι, Μπερνάτ, Βάργκα

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ (Ράφα Μπενίτεθ): Ρέινα, Τζόνσον, Άγγερ, Τζέραρντ (90+2' Ακουιλάνι), Αουρέλιο (88' Ντοσένα), Κάουτ, Μασεράνο, Λούκας, Ινσούα, Κάραγκερ, ΕνΓκόγκ (77' Μπεναγιούν)
Στον πάγκο: Καβαλιέρι, Κυργιάκος, Σπίρινγκ, Σκρτελ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μπιορν Κουίπερς (Ολλανδία)

Φιορεντίνα-Λιόν 1-0

90+4' Λήξη αγώνα

90+2' Κίτρινη στον Κάλστρομ

90+1' Εξαιρετική απόκρουση του Φρέι, σε σουτ που επιχείρησε ο Λισάντρο, κρατώνατς το 1-0

88' Κίτρινη κάρτα στον Πιάνιτς

87' Ο Κομότο στη θέση του Ντε Σιλβέστρι

86' Σουτ στην κίνηση από τον Μακούν, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, με τον Φρέι να αποκρούει ενστικτωδώς

81' Ο Γιόργκενσεν στη θέση του Τζανέτι

71' Ο Ντοναντέλ στη θέση του Σαντάνα

70' Κίτρινη κάρτα στον Γκόμπι

68' Σέντρα του Ντε Σιλβέστρι στον αμαρκάριστο Τζιλαρντίνο, ο οποίος σουτάρει ελάχιστα άουτ

67' Ο Λισάντρο Λόπες στη θέση του Μπαστός

60' Κίτρινη κάρτα στον Βάργκας

55' Ο Πιάνιτς εξαπολύει έναν "κεραυνό", αρκετά μακριά από την εστία της Λιόν, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

53' Ο Σαντάνα βρίσκει τον Ντε Σιλβέστρι, ο οποίος όμως κάνει ένα πολύ κακό σουτ, που δεν ανησυχεί τον Γιορίς

48' Δυνατό σουτ του Πιάνιτς έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να περνάει άουτ

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

35' Κίτρινη κάρτα στον Νταϊνέλι

32' Κίτρινη κάρτα στον Τζιλαρντίνο

28' ΓΚΟΛ Η ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ. Ο Βάργκας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι βάζει μπροστά στο σκορ τους "βιόλα"

27' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ. Ο Σισόκο ανατρέπει τον Μαρκιόνι μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής του αγώνα δείχνει την άσπρη βούλα

21' Κίτρινη κάρτα στον Σισόκο

11' Σέντρα του Σαντάνα, ο Τζιλαρντίνο πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα καταλήγει στο δεξί δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων

3' Κόρνερ από τον Μοντολίβο, ο Κρόλντρουπ την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Γιορίς.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ (Τσέζαρε Πραντέλι): Φρέι, Κρόλντρουπ, Νταϊνέλι, Βάργκας, Τζιλαρντίνο, Τζανέτι (81' Γιόργκενσεν), Μοντολίβο, Γκόμπι, Σαντάνα (71' Ντοναντέλ), Ντε Σιλβέστρι (87' Κομότο), Μαρκιόνι
Στον πάγκο: Αβράμοφ, Γιόβετιτς, Καστίγιο, Πασκουάλ

ΛΙΟΝ (Κλοντ Πιέλ): Γιορίς, Κρις, Μπουμσόνγκ, Κάλστρομ, Μπαστός (67' Λισάντρο), Πιάνιτς, Γκοβού (75' Ντελγκάδο), Μακούν, Γκομίς (78' Έντερσον) Σισόκο, Γκασαμά
Στον πάγκο: Βερκούτρ, Κολοντζιέζτσακ, Ταφέρ, Σεγκουίν

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ολεγκάριο Μπενκερένσα (Πορτογαλία)