Άρης- Ηρακλής 4-2

Ο Άρης φιλοξενεί τον Ηρακλή στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στο τοπικό ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής της Super League. Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης από το www.sportfm.gr

90' +4 Τέλος του αγώνα...

90' +1 Ευκαιρία για τον Άρη. Δυνατό σουτ του Αράνα. Ο Μπαντής θα διώξει την μπάλα σε κόρνερ.

Τέσσερα λεπτά καθυστέρηση θα κρατήσει ο διαιτητής.

89' ΓΚΟΛ ο Ηρακλής. Συρτή σέντρα από τα δεξιά, ο Μιλάνο από κοντά μειώνει σε 4-2.

86' Κόρνερ από τα αριστερά για τον Άρη. Η μπάλα περνάει παράλληλα με το τέρμα.

81' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Ιάκομπ πέρασε ο Βέλλιος.

79' Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Κάλβο, ο Χαβίτο.

78' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Βουτσιάς πέρασε στον αγώνιστικό χώρο στη θέση του Μπόσνιακ.

69' Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Πρίττα, ο Νάτσο Γκαρσία.

67' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Παπαστεριανού ο Κονέ.

66' Καλή εκτέλεση φάουλ από πλεονεκτική θέση του Ιωαννίδη για τον Ηρακλή. Η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη.

64' Κίτρινη κάρτα στον Ρονάλντο του Άρη.

58' ΓΚΟΛ 4-1 ο Άρης. Ο Ναφτί έβγαλε τη σέντρα για το κεφάλι του Κάλβο, ο οποίος "κρεμάσε" τον Μπαντή, πετυχαίνοντας το τέταρτο γκολ για την ομάδα του και δεύτερο προσωπικό του στην σημερινή αναμέτρηση.

54' ΓΚΟΛ 3-1 0 Άρης. Ο Κόκε έβγαλε μια συρτή και παράλληλη προς την εστία του Ηρακλή μπαλιά από δεξιά στον Κάμπορα, ο οποίος για δεύτερη φορά σήμερα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

48' Πρώτο καλό σουτ στο δεύτερο μέρος για τον Ηρακλή από τον Ηλιάδη. Η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

46' Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου

45'+3 Λήξη πρώτου μέρους

45'+3' ΓΚΟΛ 2-1 ο Άρης. Ο Κόκε με κεφαλιά έστρωσε την μπάλα στον Κάλβο, ο οποίος με πολύ δυνατό σουτ εντός της μικρής περιοχής του Ηρακλή και δεξιά, "σκότωσε" τον Μπαντή και διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

43' Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Κουλουχέρη ο Λαμπριάκος.

39' ΓΚΟΛ 1-1 ο Ηρακλής. Ο Επστάιν εκτέλεσε ένα φάουλ από θέση έξω δεξιά, η μπάλα πήρε τροχιά προς την εστία του Σηφάκη και, αφού ο γκολκίπερ των γηπεδούχων μπερδεύτηκε και δεν κατάφερε να την αποκρούσει, κατέληξε στα δίχτυα

36' Κίτρινη κάρτα στον Παπαστεριανό του Ηρακλή.

31' ΓΚΟΛ 1-0 ο Άρης. Ο Κόκε, αφού ζάλισε με τις προσποιήσεις και τις ντρίπλες του τρεις αμυντικούς του Ηρακλή, επιχείρησε το δυνατό σουτ και ο Μπαντής με δυσκολία απέκρουσε την μπάλα. Στην επαναφορά ο Κάμπορα ήταν εκεί και με πλασέ άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης.

30' Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ύστερα από κόρνερ του Επστάιν, ο Ιάκομπ πήρε την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας του Ηρακλή, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη.

22' Κίτρινη κάρτα στον Αράνο του Άρη.

18' Καλό σουτ του Ιάκομπ για τον Ηρακλή. Η μπάλα πέρασε απευθείας άουτ.

14' Δεύτερη συνεχόμενη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Κάμπορα από πλάγια θέση γύρισε την μπάλα, όμως ο Ντέιλι δεν κατάφερε να τη στείλει στα δίχτυα.

13’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Κάλβο επιχείρησε το σουτ εντός της μεγάλης περιοχής και δεξιά και ο Μπαντής έδιωξε με υπερένταση την μπάλα σε κόρνερ.

5’ Πιο δυνατά έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο σε αυτά τα πρώτα λεπτά οι φιλοξενούμενοι, που με συνεχή κυκλοφορία της μπάλας και πίεση ψηλά, προσπαθούν να βρουν κενά στην άμυνα του Άρη

2' Πρώτο σουτ του αγώνα από τον μέσο του Ηρακλή, Παπαστεριανό. Η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Σηφάκη.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

*Υπήρξαν 8' καθυστέρηση μέχρι να ξεκινήσει το παιχνίδι καθώς έπρεπε να καθαριστεί ο αγωνιστικός χώρος από τα χαρτιά που είχαν πετάξει οι οπαδοί του Άρη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Άρης(Έκτορ Ραούλ Κούπερ): Σηφάκης, Νέτο, Αράνο, Κουλουχέρης, Ρονάλντο, Ναφτί, Κάλβο, Κόκε, Κάμπορα, Πρίττας, Ντέιλι.

Ηρακλής(Σάββας Κωφίδης): Μπαντής, Μάρτος, Κατσαμπής, Σαρακατσάνος, Ιωαννίδης, Παπαστεριανός, Ηλιάδης, Μπόσνιακ, Μιλάνο, Επστάιν, Ιάκομπ.

Διαιτητής: Σταθόπουλος(Αχαΐας)
Βοηθοί: Φαντόπουλος, Γούκος