Champions League

Σε τροχιά πρόκρισης με Νασρί η Σεβίλλη

Με τον Σαμίρ Νασρί να σκοράρει στο 37ο λεπτό η Σεβίλλη σε ένα κλειστό ματς νίκησε 1-0 στο Ζάγκρεμπ τη Ντιναμό και παρέμεινε στην πρώτη θέση μαζί με τη Γιουβέντους.

Η Σεβίλλη πήρε μία δύσκολη όσο και σημαντική νίκη μέσα στο «Μαξιμίρ» από την Ντινάμο με 1-0 και φιγουράρει στην πρώτη θέση του ομίλου μαζί με την Γιουβέντους στον 8ο όμιλο με 7 βαθμούς. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του ματς με τον Μαριάνο στο 15’ να έχει την πρώτη καλή στιγμή, όμως ο Λιβάκοβιτς απέκρουσε, ενώ στο 23ο λεπτό ο Νασρί έχασε μεγάλη ευκαιρία. Ο Μαριάνο και ο Νασρί συνδυάστηκαν στο 37’ με τον Γάλλο να ανοίγει το σκορ και να κάνει το 0-1.

Στο 59’ η Σεβίλλη έχασε την ευκαιρία να καθαρίσει τη νίκη με τον Βιέτο να σημαδεύει το δοκάρι. Οι γηπεδούχοι άρχισαν ν’ ασκούν πίεση μετά το 70ο λεπτό και είχαν την καλύτερη τους στιγμή με τον Σόσα να σημαδεύει από καλή θέση πάνω από την εστία. Για τους Κροάτες έπαιξε σε όλο τον αγώνα ο Γκόρντον Σίλντεφελντ.