Ισπανία

Προβάδισμα για Μπέτις και Βίκτορ Σάντσεθ

Πιο κοντά στην πρόκριση στους «16» του ισπανικού Κυπέλλου βρίσκεται η Μπέτις του Βίκτορ Σάντσεθ, η οποία επικράτησε 1-0 της Λα Κορούνια στην Ανδαλουσία στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τους «32».

Η Μπέτις νίκησε 1-0 τη Λα Κορούνια στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» της Σεβίλλης, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τους «32» του Copa Del Rey και έκανε ένα καλό βήμα για την πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης, ενόψει της ρεβάνς του «Ριαθόρ» στις 21 Δεκεμβρίου. Δείττε τι έκαναν Βαλένθια και Εσπανιόλ.

Οι «βερντιμπλάνκος» του Βίκτορ Σάντσεθ ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, όπου και σκόραραν με τον Σανάμπρια στο 19’ και, αν και πιέστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, διατήρησαν το προβάδισμα.

ΜΠΕΤΙΣ: Χιμένεθ, Μαντί, Ντονκ, Χοσέ Κάρλος, Πιτσίνι, Ζόνας (64' Μπρούνο), Φαμπιάν, Γκουτιέρεθ, Ντούρμισι, Σανάμπρια (64' Χοακίν), Αλεγκρία

ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ: Ρούμπεν, Χουανφράν, Αλμπεντόζα, Σίντνεϊ, Ναβάρο, Μοσκέρα (46' Γκιγιέρμε), Μπεργκαντίνιος (75' Μπόργκες), Τζιλ, Μάρλος (68' Χοσέλου), Λουϊζίνιο, Αντόνε

Επιμέλεια: Παναγιώτης Βλαχαδάμης