NBA

«Μαγικός» Γιάννης και νίκη στο Μπρούκλιν (video)

Με σταθερά… εντυπωσιακό τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, που άγγιξε το τριπλ-νταμπλ, οι Μπακς πέρασαν με 111-93 από το Μπρούκλιν.

Οι Μπακς έφτασαν σε θετικό ρεκόρ (9-8) μετά τη νίκη τους με 111-93 στο Μπρούκλιν επί των Νετς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο συνέχισε από τη σπουδαία του εμφάνιση απέναντι στους Καβαλίερς και άγγιξε το τριπλ νταμπλ. Τελείωσε τον αγώνα με 23 πόντους (7/9 βολές, 5/9 δίποντα, 2/5 τρίποντα), 8 ριμπάουντ και 8 ασίστ, καθώς επίσης και 4 κλεψίματα, 2 τάπες και κανένα λάθος σε 29 λεπτά. Μάλιστα δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου στην τελευταία περίοδο, καθώς όλα είχαν κριθεί.

Ο Τζαμπάρι Πάρκερ με 22 πόντους ακολούθησε τον Έλληνα διεθνή σε απόδοση. Ο Μπρουκ Λόπεζ με 15 πόντους πάλεψε περισσότερο για τους γηπεδούχους, που απέτυχαν ξανά να κερδίσουν δεύτερο συνεχές ματς φέτος.