Ελλάδα

Ο Σίνγκλετον δεν κουράζεται ΠΟΤΕ!

Ο Κρις Σίνγκλετον αψηφά τους νόμους της λογικής και της φύσης. Το sportfm.gr έχει τα στοιχεία.

Είναι ο πολυτιμότερος και πιο σταθερός παίκτης του Παναθηναϊκού τη φετινή περίοδο. Ο Κρις Σίνγκλετον είναι και κάτι ακόμη: ακούραστος.

Ο 27χρονος Αμερικανός άσος κατέγραψε χθες, στη νίκη επί της ΑΕΚ μετά από δύο παρατάσεις, 38 λεπτά στο παρκέ. Συμπλήρωσε, δε, την 53η εμφάνισή του με τους «πράσινους» φέτος έχοντας 23:20 λεπτά ανά αγώνα στο πρωτάθλημα, 27:55 στην Ευρωλίγκα και 31:12 στο Κύπελλο.

Δεν είναι όμως μόνο αυτό… Από τις 7 Οκτωβρίου του 2015, όταν έκανε το ντεμπούτο του με τη Λοκομοτίβ Κουμπάν, αγωνίζεται ασταμάτητα. Μετά τη θητεία του στη «Λόκο» (63 εμφανίσεις, με 21:39 λεπτά ανά αγώνα σε 31 ματς της Ευρωλίγκας και με 21:44 ανά αγώνα σε 22 συμμετοχές στη VTB League) μετακόμισε στην κινεζική Ανούι (όπου είχε 29 εμφανίσεις έχοντας σταθερά πάνω από 35 λεπτά ανά αγώνα) και «καπάκι» στον Παναθηναϊκό.

Μέσα σε 536 ημέρες, λοιπόν, έχει αγωνιστεί σε 145 αγώνες. Αγωνίζεται δηλαδή ανά 3,6 ημέρες. Και συνεχίζει…