Βόλεϊ

Καταιγίδα ο Ολυμπιακός, σάρωσε τον Εθνικό

Ο Ολυμπιακός πανηγύρισε την πιο εύκολη νίκη του με 3-0 σετ επί του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στην 2η αγωνιστική της Volleyleague, σημειώνοντας διπλό ρεκόρ σε παθητικό και προσπάθειες χωρίς λάθη.

Ένας… σχεδόν αλάνθαστος Ολυμπιακός επιβλήθηκε 3-0 σετ του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στο άδειο –λόγω τιμωρίας- Ρέντη και πήρε τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα ματς της Volleyleague.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν σαρωτικοί και «καθάρισαν» σε 65 μόλις λεπτά το ματς, πετυχαίνοντας μάλιστα διπλό ρεκόρ.
Αρχικά, του καλύτερου παθητικού στα ματς με τους Εβρίτες, χάνοντας μόλις 40 πόντους, αλλά και στην επίθεση, αφού σε 59 προσπάθειες δεν καταγράφηκε ούτε ένα λάθος

Με το εντυπωσιακό 71% στην επίθεση, οι ερυθρόλευκοι γκάζωσαν από την αρχή του ματς και πήραν μεγάλες διαφορές σε όλα τα σετ, που τους οδήγησαν στη μεγάλη νίκη.

Κορυφαίος για την ομάδα του Πειριαά ήταν ο Οϊβάνεν, ενώ αλάνθαστοι έμειναν οι Πετρέας και Μπέμε.

Διαιτητές: Κυριοπούλου, Γεωργουλέας.