Ευρώπη

Σακριπάντι: «Μας έπαιξε καλή άμυνα ο Άρης»

Στην άμυνα που έπαιξαν στα τελευταία λεπτά οι παίκτες του Άρη σε αυτούς της Αβελίνο στάθηκε ο Στέφανο Σακριπάντι μετά το 59-56 των «κίτρινων» επί των «πράσινων» της Ιταλίας για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Ιταλός τεχνικός τόνισε πως μετά το 25’, ο Άρης πέτυχε σημαντικά καλάθια και «γύρισε» το ματς, περίμενε καλύτερο φινάλε και θεωρεί πως δεν έβαλαν τα κρίσιμα σουτ.

Αναλυτικά: «Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι παίξαμε καλά για 20΄-25', ο Άρης σκόραρε σημαντικά καλάθια. Ο Άρης έπαιξε καλή άμυνα στο τέλος. Θα μπορούσαμε στα τελευταία λεπτά να τα πάμε καλύτερα.

Σε κάποια παιχνίδια έχουμε σκοράρει 67 πόντους, ο Άρης είναι μια ομάδα που δεν τρέχει το γήπεδο, ήταν ένα σκληρό παιχνίδι και δε βάλαμε κάποια σουτ στο τέλος και εκεί κρίθηκαν όλα».