Βόλεϊ

Άνετα τους Μακεδόνες ο ΠΑΟΚ

Εντυπωσιακός κατά διαστήματα ο ΠΑΟΚ, νίκησε 4-0 σετ στα Κύμινα τους Μακεδόνες Αξιού σε φιλικό ματς προετοιμασίας και έδειξε πως είναι το φαβορί για την άνοδο στη Volley League γυναικών.

Ό ΠΑΟΚ της Pre League νίκησε άνετα 4-0 σετ τους Μακεδόνες Αξιού της Volley League στα Κύμινα σε φιλικό ματς προετοιμασίας και έδειξε πως είναι έτοιμος για την έναρξη του πρωταθλήματος, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους.

Για την ομάδα του Δημήτρη Σολκίδη, που δεν είχε στη διάθεσή του την Κωνσταντινίδου, την Παρίση και την Τσιόγκα, ξεχώρισαν η Κιόση και η Χαντάβα σε σερβίς και επίθεση.

Το σκορ στα 4 σετ: 25-18, 25-19, 25-14, 15-12

ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΑΞΙΟΥ (Γιώργος Καραβιδόπουλος): Τσοχατζή, Καστ, Μπούλαγιτς, Νότη, Σπανού, Καραφουλίδου / Τσαγκαράκη (λ)

ΠΑΟΚ (Σολκίδης): Λεονταρίδου, Κυριακίδου, Κλέπκου, Χαντάβα, Πλουμή, Κιόση / Κελεσίδου, Ξανθοπούλου (λ), Ηλιοπούλου, Τσιτσιπλάμη, Αλτίνη