Champions League

Βαριά ήττα από την Μπάγερν οι νέοι της ΑΕΚ

Στην ανωτερότητα της Μπάγερν Μονάχου υπέκυψε η ΑΕΚ, γνωρίζοντας την ήττα με 4-0 στο πλαίσιο του Youth League.

Ήττα με σκορ 4-0 γνώρισε η ΑΕΚ από την Μπάγερν Μονάχου, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής των ομίλων του Youth League.

Οι «κιτρινόμαυροι» άντεξαν για ένα ημίχρονο, έχοντας μάλιστα καλές στιγμές, όμως το γκολ του Τσίρκζεε με απευθείας εκτέλεση φάουλ τους «λύγισε» λίγα λεπτά πριν την ανάπαυλα.

Η Μπάγερν μπήκε φουριόζα στο δεύτερο μισό του ματς και μέσα στο πρώτο δεκάλεπτο έκανε το 3-0, με σουτ των Τσίλα (54’) και Σαμπάνι (56’).

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Άντερσεον, μετά από κάθετη του Σαμπάνι.

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος): Τάφας, Σταμούλης, Τσιβελεκίδης, Μπογκντάνι, Μπούσης, Τάμπας (76' Καραβίδας), Μπότος, Σαρδέλης (61' Τσέλιος), Γιούσης (85' Πετούσης), Μαχαίρας (61' Πατρινός) Χριστόπουλος (85' Μαλισσόβας)

Μπάγερν Μονάχου (Σεμπάστιαν Χένες): Φριχτλ, Στάνισιτς, Μάι, Ρίτσαρντς, Φράνκζε, Πούντιτς, Στίλερ (86' Νταλίλιουκ), Λούνγκβιτς (86' Κελ), Τσίλα (72' Γιόχανσον), Σαμπάνι, Τσίρκζεε (77' Άντερσον)

Διαιτητής: Ντούγιε Στρούκαν (Κροατία)
Βοηθοί: Μάριο Πέπουρ (Κροατία) Αλέν Γιάκσιτς (Κροατία)
4ος: Εμμανουήλ Σκουλάς (Ελλάδα)