Πόλο

«Έκλεισε» με το απόλυτο ο Εθνικός

Με εμφατικό τρόπο, ο Εθνικός νίκησε 10-5 τον ΝΟ Ρεθύμνου στην Κρήτη και ολοκλήρωσε με το απόλυτο τη δεύτερη φάση στον δεύτερο όμιλο της Α1 πόλο γυναικών.

Ο Εθνικός νίκησε άνετα 10-5 τον ΝΟΡ στο Ρέθυμνο για την τρίτη αγωνιστική της δεύτερης φάσης του δεύτερου ομίλου της Α1 πόλο γυναικών και ολοκλήρωσε με το απόλυτο, αφήνοντας τις Κρητικές στη μία νίκη.

Η ομάδα του Κώστα Βαμβακάρη ήταν καλύτερη από το ξεκίνημα του αγώνα, παίρνοντας το προβάδισμα στην πρώτη περίοδο με 3-2, ενώ η διαφορά αυξήθηκε στο +2 στο ημίχρονο. Οι Κρητικές δεν κατάφεραν να μειώσουν στο δεύτερο ημίχρονο και φτάσαμε στο τελικό +5.

Τα οκτάλεπτα: 2-3 , 1-2 , 1-2 , 1-3

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Ζοφώλη, Μαλλιαρού, Καρυπίδου Μ. 2, Φαρμάκη Μ., Γαβαλά, Κολτσίδα 2, Στρατηδάκη, Παναγιωτάκη, Φαρμάκη Ε. 1, Φραγγελάκη, Σολανάκη, Καρυπίδου Η.

Εθνικός Πειραιά (Κώστας Βαμβακάρης): Σωτηρέλη, Λούδη, Λιαπάκη, Τζελέπη 2, Μπίσμπα 1, Χατζηκυριακάκη, Λογοθέτη 1, Πέττα, ΜακΚι 2, Μπάξτερ 1, Νιαρχάκου, Κατσιμπρή 1, Μπενέκου 2, Τζούρκα