Super League 2

Φιλική τριάρα του Απόλλωνα στην Παναχαϊκή

Σε εξαιρετική κατάσταση παρά την διακοπή ο Απόλλων Σμύρνης, ο οποίος επικράτησε με 3-1 της Παναχαϊκής σε φιλικό στη Ριζούπολη.

Σε εξαιρετική κατάσταση παρά την διακοπή δείχνει να βρίσκεται ο Απόλλων Σμύρνης!

Η Ελαφρά Ταξιαρχία επικράτησε με 3-1 της Παναχαϊκής σε φιλική αναμέτρηση στη Ριζούπολη, δεόιχνοντας πολύ καλό πρόσωπο για ακόμη μια φορά.

Ο Βάρκας στο 26ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους «κυανόλευκους»μ ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 42΄με πέναλτι του Σιατραβάνη. Εκ νέου προβάδισμα για τον Απόλλωνα στο 76ο λεπτό με τον Βουό, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο φινάλε με ωραίο σουτ εκτός περιοχής ο Γιαννιτσάνης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Αναγνωστόπουλος (60’ Χουάντερον), Κυριακίδης (60’ Παυλίδης), Χουχούμης (60’ Βιτλής), Κύργιας (60’ Βαφέας), Λαρέα (60’ Ζησόπουλος), Πατράλης (60’ Λαγός), Αγροδήμος (79’ Ρώσση), Βάρκας (60’ Γιαννιτσάνης), Ιριτιέρ (60’ Καραγκούνης), Μπεντινέλι (60’ Μπλάζιτς), Μαρκόσφκι (46’ Βουό).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Μάρκο Τζοβάνοβιτς): Ατανάτσκοβιτς, Παταπής (79’ Λιμάτσι), Κοτσώνης, Ιντζόγλου, Βασιλικόπουλος (61’ Σταμόπουλος), Ιμεράι, Σιατραβάνης, Αντωνακόπουλος (61’ Μωραΐτης), Μουστακόπουλος (90’ λ.τρ. Σταυρόπουλος), Λινάρδος (87’ Βαρσαμίδης), Μασούρας (46’ Πατρώνης).