Champions League

Ίνγκασον: «Πληρώσαμε δύο κακές στιγμές»

Ο Σβέριρ Ίνγκασον θεωρεί πως κάποιες λιγοστές κακές στιγμές στέρησαν το όνειρο του Champions League στον ΠΑΟΚ.

Δύο κακές στιγμές πλήρωσε ο ΠΑΟΚ απέναντι στην Κράσνονταρ, όπως τόνισε ο Σβέριρ Ίνγκασον μετά την ήττα με 2-1 και τον αποκλεισμό.

«Δεν μπορώ να πω πολλά. Στο ποδόσφαιρο μετράνε τα γκολ. Κάναμε για 90 λεπτά ένα παιχνίδι ελέγχου και κυριαρχίας. Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Δεχτήκαμε το πρώτο γκολ, αλλά επιμείναμε. Ισοφαρίσαμε και είχαμε 15 λεπτά για να σκοράρουμε ξανά. Εκεί φάνηκε πως η ομάδα στερείται εμπειρίας και το δεύτερο γκολ σκότωσε το ματς. Είχαμε δύο κακές στιγμές σε όλο το ματς και τιιμωρηθήκαμε σκληρά γι’ αυτές. Σε αυτό το επίπεδο δεν επιτρέπονται τέτοια λάθη γιατί τα πληρώνεις ακριβά. Θα πρέπει να μάθουμε από ό,τι έγινε και να μην ξανακάνουμε τα λάθη αυτά. Υπήρχα πολλές στιγμές και στα δύο ματς, όπως το χαμένο πέναλτι και το δοκάρι του Ελ Καντουρί στη Ρωσία, που μας στοίχισαν. Τα γκολ που δεχτήκαμε ήταν φτηνά και αυτό πρέπει να μας γίνει μάθημα», τόνισε ο Ισλανδός στόπερ στη συνέντευξη Τύπου.