Ο Αστέρας έβγαλε… πεντάσφαιρο στον Απόλλωνα!

Ο Αστέρας διέλυσε με 5-1 τον Απόλλωνα Σμύρνης, σε φιλικό ματς που έγινε στην Τρίπολη.

Ο Αστερας Τρίπολης επιβλήθηκε με 5-1 του Απόλλωνα Σμύρνης σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν στο πρώτο κιόλας 10λεπτο του αγώνα δύο γκολ. Συγκεκριμένα, στο 2' άνοιξαν το σκορ με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Gomez, ενώ στο 10' ο Τζίμας έκανε το 2-0 μετά από ασίστ του Leo Tilica.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ali Baba με σουτ έξω από την περιοχή στο 54' ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για τον Αστέρα. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Bedinelli στο 58' και είχαν δοκάρι στο 66' με τον Daouda.

Οι Αρκάδες έκαναν το 4-1 με τον Luis Fernandez στο 77', μετά από ασίστ του Regis, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 5-1 στο 85' μετά από σέντρα του Sito.