Αγγλία

«Πάτησε» την Στόουκ και προκρίθηκε η Λέστερ

Η Λέστερ «διέλυσε» με 4-0 την Στόουκ μέσα στο «σπίτι» της και προκρίθηκε στην επόμενη φάση.

Λέστερ… τεσσάρων αστέρων!

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς δεν… λυπήθηκε την Στόουκ, τη νίκησε με 4-0 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας.

Στο 34’ ο Τζάστιν έκανε το 1-0 και έστειλε την Λέστερ στα αποδυτήρια με προβάδισμα. Στο δεύτερο μέρος μπήκαν και τα υπόλοιπα τρία γκολ που χάρισαν την πρόκριση στους φιλοξενούμενους. Στο 59’ ο Ολμπράιτον σημείωσε το δεύτερο γκολ, στο 79’ ο Πέρεθ το τρίτο και ο Μπαρνς στο 81’ «κλείδωσε» τη νίκη-πρόκριση της Λέστερ.

Πρόκριση και για την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ που πέρασε δύσκολα στην έδρα της Μπρίστρολ Ρόβερς, αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-2.

Η Φούλαμ από την άλλη μεριά κατάφερε να... λυγίσει την ΚΠΡ εκτός έδρας στην παράταση, επικρατώντας με 2-0. Η Μπέρνλι «γλίτωσε» στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων το... κάζο από την Μ.Κ. Ντονς (1-1) και εν τέλει προκρίθηκε στα πέναλτι με 4-3, ενώ η Γουέστ Μπρομ έπεσε θύμα έκπληκης αφού έμεινε εκτός από την Μπλάκπουλ στα πέναλτι (3-2, 1-1 καν. διάρκεια και παράταση).