Παναιτωλικός-Ολυμπιακός: Το έφερε στα ίσα με γκολάρα ο Ταχάρ! (video)

Μετά από σέντρα του Αριγίμπι στην περιοχή, ο Ταχάρ έπιασε φοβερό γυριστό σουτ και δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Τζολάκη για το 1-1.

Ιδανικά για τον Παναιτωλικό και... άσχημα για τον Ολυμπιακό ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Αγρίνιο.

Σε μία γρήγορη επίθεση των γηπεδούχων, ο Αριγίμπι έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ταχάρ που είχε... μπουκάρει στην περιοχή σαν σέντερ φορ, έπιασε τρομερό γυριστό σουτ και δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Τζολάκη, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για τον Παναιτωλικό και δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Ο Ολυμπιακός είχε πάρει προβάδισμα μόλις στο 4ο λεπτό με πλασέ του Φορτούνη στην κίνηση, μετά από ωραία ανάπτυξη της μπάλας από τους Πειραιώτες.