Super League 2

Χτίζει σερί η Ξάνθη - Πήραν τη μάχη της Κρήτης τα Χανιά

Η Ξάνθη επικράτησε 1-0 των Τρικάλων, όπως και τα Χανιά που πήραν τη «μάχη» της Κρήτης με τον ΟΦ Ιεράπετρας με το ίδιο σκορ.

Χτίζει σερί η Ξάνθη! Οι Ακρίτες επικράτησαν 1-0 των Τρικάλων και πήραν δεύτερο διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα, ανεβαίνοντας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Το μοναδικό τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Καπνίδης με την συμπλήρωση μιας ώρας, γέρνοντας την πλάστιγγα υπέρ των γηπεδούχων, με τον Ίτσο να... βγάζει το πέναλτι του Ριζογιάννη στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων για να κρατήσει τη νίκη υπέρ της Ξάνθης.

Στο άλλο ματς, τα Χανιά επικράτησαν με το ίδιο σκορ του ΟΦ Ιεράπετρας, παίρνοντας το τρίποντο στη «μάχη» της Κρήτης. Ο Ανδρέας Βασιλόγιαννης ήταν αυτός που... καθάρισε για τους Χανιώτες σκοράροντας στο 66' το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, με τους γηπεδούχους να επιστρέφουν στις νίκες μετά από διαδοχικές «γκέλες». Την ίδια ώρα, η Ιεράπετρα παρέμεινε στην ουρά της βαθμολογίας με μόλις 3 βαθμούς.