Στίβος

Δύο μετάλλια για την Εθνική στίβου στο Βαλκανικό κλειστού

Ο Νίκος Ανδρικοπούλος και ο Δημήτρης Τσιάμης ήταν οι μοναδικοί Έλληνες αθλητές που κατέκτησαν μετάλλιο στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα κλειστού στίβου της Κωνσταντινούπολης το Σάββατο.

Ο Νίκος Ανδρικόπουλος ήταν ο ένας εκ των πρωταγωνιστών της Εθνικής ομάδας στίβου στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα κλειστού της Κωνσταντινούπολης. Ο πρωταθλητής του τριπλούν είχε άλμα στα 16.39 και σημείωσε νέο ατομικό ρεκόρ, παίρνοντας τη δεύτερη θέση.
Από την πλευρά του, ο Δημήτρης Τσιάμης είχε άλμα στα 16.29 και πήρε την τρίτη θέση.

Στα 1.500 μέτρα γυναικών, η Αναστασία Μαρινάκου με 4.19.66 σημείωσε την καλύτερη φετινή της επίδοση και πήρε την έκτη θέση στην κούρσα.