Πόλο

Άνετα η Βουλιαγμένη - Μεγάλη νίκη ο Απόλλων

Διατηρώντας πολύ καλή άμυνα, η Βουλιαγμένη επιβλήθηκε 7-1 του Εθνικού στην 15η στροφή της Α1 πόλο ανδρών. Σημαντικό τρίποντο πήρε ο Απόλλων Σμύρνης με 11-10 επί του ΑΝΟ Γλυφάδας.

Άνετη νίκη με σκορ 7-1 πήρε η Βουλιαγμένη επί του Εθνικού στο κολυμβητήριο του Λαιμού, για τη 15η αγωνιστική.

Η ομάδα του Κόλιανιν ξέσπασε στο δεύτερο ημίχρονο και κρατώντας ισχυρή άμυνα πήρε το τρίποντο που την κρατάει στη δεύτερη θέση, μια ανάσα μπροστά από τον Απόλλωνα που την καταδιώκει.

Μπάσιτς και Καλογερόπουλος πέτυχαν από δύο τέρματα για τους νικητές, ενώ το μοναδικό γκολ των Πειραιωτών πέτυχε ο Τεσάνοβιτς.
Οκτάλεπτα: 0-0, 1-1, 3-0, 3-0.
Βουλιαγμένη (Χρβόγε Κόλιανιν): Χρύσανθος, Μπάσιτς 2, Καλογερόπουλος 2, Γκιουβέτσης 1, Κουρούβανης Ν., Γούβης, Αφρουδάκης 1, Δήμου Π., Ποντικέας, Καπετανάκης, Τίγκας 1, Σολανάκης, Κουρούβανης Δ., Χριστοφορίδης, Σταμέλος.
Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Καραμπέτσος, Τζώρτζης, Θαλασσινός, Τεσάνοβιτς 1, Καλαϊτζής, Λιαπάκης, Παπαδόγκωνας, Καραβιώτης, Φώσκολος, Μπεριστιάνος, Μαθιόπουλος, Βαλιανάτος, Σπηλιώπουλος, Πρωτοψάλτης, Ξυλούρης.

Στις λεπτομέρειες νίκησε τον ΑΝΟ Γλυφάδας ο Απόλλων Σμύρνης με σκορ 11-10 στου Γουδή.

Η ομάδα του Γιάννη Κατρουτζανάκη διατηρήθηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, έναν βαθμό πίσω από τη Βουλιαγμένη και συνεχίζει το κυνήγι της δεύτερη ς θέσης.

Η Γλυφάδα κατάφερε να εξανεμίσει (8-8) το γρήγορο προβάδισμα του Απόλλωνα και να προηγηθεί με 10-8, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 10-10 με τον Αλβέρτη, δυόμισι λεπτά πριν το φινάλε και ένα λεπτό αργότερα πέτυχαν το γκολ της νίκης με τον Μάζη.

Πρώτος σκόρερ για ένα ακόμα ματς ήταν ο Μοσκόφ με έξι τέρματα.

Οκτάλεπτα: 4-3, 4-1, 0-4, 3-2.
Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Κατρουτζανάκης): Γαλανίδης, Ραμίρεζ, Μητρόπουλος, Σαρτζετάκης 3, Μοσκόφ 6, Θεοδόσης - Παπαλουκάς 1, Παπαδόπουλος Γ., Μαυρωτάς Λ., Παπαγεωργίου Δερμιτζάκης Δ. 1, Γραμματικός, Αλαμάνος, Κουμής, Αναγνωστόπουλος, Ξανθόπουλος.
ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τρας 1, Περρόπουλος 1, Κουτσιαλής 2, Μπραϊμης, Φωτόπουλος, Γιαννόπουλος, Αλβέρτης 1, Χατζηγούλας 1, Παπασηφάκης 3, Παπανικολάου Ν. 1, Γαλάνης, Σαλτερής, Λεμπέσης, Χαλυβόπουλος Ιπ.