Βόλεϊ

Άνετα τον Παμβοχαϊκό και εξάδα για Κηφισιά

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες, η Κηφισιά νίκησε τον Παμβοχαϊκό 3-0 σετ στο Ζηρίνειο στο ματς που ολοκλήρωσε τη 15η αγωνιστική της Volley League και ανέβηκε στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Η Κηφισιά επικράτησε άνετα 3-0 σετ Παμβοχαϊκού για τη 15η αγωνιστική της Volley League και ανέβηκε στην έκτη θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας τους Κορίνθιους στην πέμπτη και στο +5 από την ομάδα των βορείων προαστίων.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη της Κηφισιάς και πέμπτη συνολικά στο πρωτάθλημα, ενώ ευνοείται στην ισοβαθμία με την ομάδα του Βραχατίου.

Ο Παμβοχαϊκός βρέθηκε να χάνει με 21-17 στο δεύτερο σετ, ισοφάρισε 23-23, αλλά το σετ το πήρε η Κηφισιά με το χαμένο σερβίς του Γκλαντστόουν και την επίθεση του Ρουμελιωτάκη.

Στο τρίτο σετ, ο Παμβοχαϊκός είχε προβάδισμα 24-23 και 25-24, αλλά δεν το αξιοποίησε, αφού η επίθεση του Ρουμελιωτάκη και το μπλοκ του Λόπαρ έκλεισαν τον αγώνα με 28-26.