Eurohoops

Εγγύηση ο Λάνγκφορντ, «παρών» από Παπαπέτρου και second unit (videos)

Διαβάστε στο Eurohoops την κριτική των παικτών του Παναθηναϊκού μετά από τη νίκη επί της Γκραν Κανάρια (102-87) στο ΟΑΚΑ για την 3η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

#0 ΝΤΕΣΟΝ ΤΟΜΑΣ
Πήρε τα πρώτα του λεπτά στο 8? και το πήγε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Δε γινόταν αλλιώς, αφού πήρε και παραμάζωμα κάθε προσωπικό αντίπαλο. Σκόραρε περισσότερους πόντους από ό,τι επέτρεψε στην άμυνα κι ήταν από τους βασικούς λόγους που ο Παναθηναϊκός έχτισε νωρίς διψήφια διαφορά (10π. με 5/6δίπ., 5ρ., 1κλ., 1λ. σε 12:36). Επέστρεψε στο 30? και για όλη την τέταρτη περίοδο, στην οποία σχεδόν κανείς δεν είχε μυαλό για άμυνα (32π. παθητικό), για να κλείσει σχεδόν στα ίδια με πριν (12π. με 6/7δίπ., 0/1τρίπ., 7ρ., 2ασ., 1κλ., 1λ. σε 22:36).