Eurohoops

Ντόντσιτς για την ασίστ κάτω από τα πόδια στην παράταση: “Δεν ξέρω γιατί το έκανα, απλώς το έκανα”

Ο Λούκα Ντόντσιτς απολαμβάνει κάθε στιγμή του παιχνιδιού ανεξαρτήτως σκορ και χρόνου, όπως φάνηκε και στη νίκη των Μάβερικς επί των Μπακς (136-132 παρ.) στο Ορλάντο.

Με τη λεπτομέρεια να δείχνει πως θα κάνει τη διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες και το παιχνίδι ήδη στην παράταση και να οδεύει προς το τελευταίο λεπτό ο “Halleluka” επέλεξε τη δύσκολη και ευφάνταστη πάσα αντί της εύκολης. Κόντρα στη λογική, το κέρδος ήταν διπλό: Και “γκολ”-φάουλ από τον Μάξι Κλέμπερ (133-128 στο -1:08), και θαυμασμός από εκφωνητές και διαδίκτυο.