Euroleague

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ: Χωρίς αλλαγή ο Παναθηναϊκός στην 4η περίοδο, κανένα φάουλ η Μάλαγα!

Κάτι πολύ σπάνιο για ένα παιχνίδι μπάσκετ συνέβη στην τέταρτη περίοδο της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την Ουνικάχα Μάλαγα!

Δύο σπάνια φαινόμενα για ματς μπάσκετ συνέβησαν στο τέταρτο δεκάλεπτο της νίκης του Παναθηναϊκού επί της Ουνικάχα Μάλαγα, για την 26η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Το πρώτο αφορά στους «πράσινους» και τον Τσάβι Πασκουάλ, ο οποίος στο συγκεκριμένο διάστημα δεν έκανε ΟΥΤΕ μία αλλαγή, αρχίζοντας και τελειώνοντας με την ίδια πεντάδα. Συγκεκριμένα, έπαιξαν και δεν αντικαταστάθηκαν ποτέ οι Γκιστ, Σίνγκλετον, Ρίβερς, Καλάθης και Λεκαβίτσιους!

Το επιμέρους σκορ για το «τριφύλλι» στην τέταρτη περίοδο ήταν 19-32, με τον Ρίβερς να πετυχαίνει τους 12 πόντους, τον Λεκαβίτσιους 10, τον Γκιστ 6 και τους Καλάθη και Σίνγκλετον να προσθέτουν από 2 ο καθένας.

Από την άλλη και η ομάδα του Πλάθα έκανε… ρεκόρ, καθώς σε αυτά τα δέκα αγωνιστικά λεπτά δεν έκανε ΟΥΤΕ ΕΝΑ φάουλ!