Ευρώπη

Κατέρρευσε στο τέλος η Χάποελ του Περπέρογλου

Αν και είχε το προβάδισμα για τρία δεκάλεπτα, η Χάποελ Ιερουσαλήμ κατέρρευσε στο τέταρτο, με αποτέλεσμα να ηττηθεί 89-85 στην έδρα της από τη συνονόματη του Τελ Αβίβ.

Τις… αυτοκτονικές τάσεις που είχε στο τέταρτο δεκάλεπτο, πλήρωσε η Χάποελ Ιερουσαλήμ, γνωρίζοντας την ήττα με 89-85 από τη συνονόματη του Τελ Αβίβ.

Κορυφαίος των νικητών, οι οποίοι έκαναν επιμέρους σκορ 31-14 στην τέταρτη περίοδο, ήταν ο πρώην παίκτης του Άρη, Τζερέλ ΜακΝίλ, με 21 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Από τους ηττημένους, πρώτος σκόρερ ήταν ο Ντάισον με 20 πόντους, με τον Στράτο Περπέρογλου να είχε 15, αλλά με 2/5 τρίποντα, 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 33-21, 59-47, 71-58, 85-89