Euroleague

«Καθάρισε» τη Μιλάνο σε ρυθμό προπόνησης η Φενέρ

Απλά άλλο επίπεδο! Η Φενέρ επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις και χωρίς να δυσκολευτεί στο παραμικρό επικράτησε της Αρμάνι (89-70). Εκπληκτική εμφάνιση από τον Σλούκα.

Γιατρειά μέσω Euroleague βρήκε η Φενέρμπαχτσε.

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς μια εβδομάδα μετά την κάκιστη παρουσία της στο Κύπελλο Τουρκίας που αποκλείστηκε πρόωρα από την Αναντολού Εφές, επιβλήθηκε χωρίς κανένα πρόβλημα της Αρμάνι με 89-70.

Σε ένα ματς που δεν αντέχει κριτική, αφού κρίθηκε από τη 2η περίοδο όταν η Φενέρ έχτισε διαφορά 11 πόντων και συνέχεια την ανέβαζε, κορυφαίος για τους γηπεδούχους ήταν ο Κώστας Σλούκας που σε 17 λεπτά, είχε 13 πόντους (3/3 τρίποντα), 6 ασίστ και 4 ριμπάουντ.

Από πλευράς Αρμάνι, αυτός που προσπάθησε και ξεχώρισε ήταν ο Βλάντιμιρ Μίτσοφ με 19 πόντους και 4 ασίστ.

Με αυτή τη νίκη, η Φενέρ εδραιώθηκε σε τροχιά τετράδας φτάνοντας στο 16-7, με την Αρμάνι να παραμένει κοντά στον πάτο με ρεκόρ 7-16.