«Λύγισε» στον πόντο από την ΤΣΣΚΑ ο Προμηθέας

Το κακό τέταρτο δεκάλεπτο στην άμυνα κόστισε στον Προμηθέα Πάτρας την ήττα στο… νήμα (83-82) από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας και έτσι τερμάτισε στην έκτη θέση στο Adidas Next Generation Tournament.

Ήττα λεπτομέρειες για τον Προμηθέα, καθώς η ΤΣΣΚΑ Μόσχας τον νίκησε 83-82, με αποτέλεσμα να τερματίσει έκτος στο Adidas Next Generation Tournament.

Η ομάδα της Αχαΐας έκλεισε στο +8 το τρίτο δεκάλεπτο, αλλά στο τέταρτο κατάρρευσε στην άμυνα και έτσι οι Ρώσοι πήραν το ροζ φύλλο.

Πρώτος σκόρερ των Πατρινών ήταν ο Χρήστος Καφέζας με 24 πόντους, ενώ ο Λευτέρης Μαντζούκας, ο οποίος δεν βγήκε ούτε δευτερόλεπτο παίζοντας και τα 40 λεπτά(!), είχε 22 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 22-15, 39-37, 56-64, 83-82