NBA

Νίκη σε ματς θρίλερ για τους Χιτ

Εξαιρετικός ήταν ο Ντάνκαν Ρόμπινσον ο οποίος τελείωσε το ματς με 34 πόντους και 10 ριμπάουντ

Μεγάλη νίκη για τους Χιτ σε ένα ματς θρίλερ απέναντι στους Χοκς.

Η ομάδα του Μαϊάμι επικράτησε 135-121 με τον Κέντρικ Ναν να κάνει ρεκόρ καριέρας πετυχαίνοντας 36 πόντους.

Εξαιρετικός ήταν ο Ντάνκαν Ρόμπινσον ο οποίος τελείωσε το ματς με 34 πόντους και 10 ριμπάουντ αλλά και ο Μπαμ Αντεμπάγιο ο οποίος πανηγύρισε και το πρώτο του τριπλ-νταμπλ με 30 πόντους 11 ριμπάουντ και 11 ασίστ.

Ωστόσο δεν ήταν ο μόνος που έκανε τριπλ-νταμπλ. Ο Τζίμι Μπάτλερ πέτυχε 20 πόντους, κατέβασε 18 ριμπάουντ και μοίρασε 10 ασίστ.

Με όλους αυτούς τους παίκτες να πετυχαίνουν και από ένα... ρεκόρ οι Χιτ είναι λογικό να φτάσουν σε μια μεγάλη επικράτηση. Για τους Χοκς ξεχώρισαν οι Χάντερ και Γιανγκ με 28 και 21 πόντους αντίστοιχα.

Οι Χοκς προηγήθηκαν με 6 πόντους περίπου ένα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα αλλά με δύο τρίποντα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και έστειλαν το ματς στην παράταση. Εκεί ένα σερί 16-0 πανηγύρισαν την 11η νίκη τους στην έδρα τους σε ισάριθμες αναμετρήσεις.