NBA

Ο Τζορτζ είναι καλά και πήρε «φωτιά»

Ο σοβαρός τραυματισμός του Πολ Τζορτζ πέρσι το καλοκαίρι ανήκει οριστικά στο παρελθόν. Ο φόργουορντ των Πέισερς είχε 32 πόντους στη φιλική νίκη επί των Πίστονς, 20 στο πρώτο δεκάλεπτο!

Όταν την 1η Αυγούστου του 2014 τσάκιζε το δεξί του πόδι σε φιλικό των ΗΠΑ, πολλοί αμφέβαλαν ακόμη κι αν ο Πολ Τζορτζ θα έπαιζε ξανά μπάσκετ. Ο φόργουορντ των Πέισερς όχι απλώς επέστρεψε δυνατός, αλλά δείχνει καλύτερος από ποτέ στα πρώτα φιλικά της ομάδας του.

Στη φιλική νίκη με 115-112 επί των Πίστονς στο Ντιτρόιτ είχε 32 πόντους με 10/17 σουτ σε 24 λεπτά, ενώ μόνο στην πρώτη περίοδο είχε 20 πόντους με 4/5 τρίποντα και 3/3 δίποντα.