Οριστικά στην Κύμη με σκορ 0-20 το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό!

Αφού παρήλθε το 15λεπτο και ο Παναθηναϊκός δεν έκανε την εμφάνισή του στο παρκέ του ΟΑΚΑ, τότε το φύλλο αγώνα θα κλείσει με νικήτρια την Κύμη, η οποία μετά την εξέλιξη αυτή παραμένει στην Α1!

Τα λόγια του πράξη έκανε ο Παναθηναϊκός!

Οι «πράσινοι» δεν εμφανίστηκαν στο παρκέ του ΟΑΚΑ για το ματς με την Κύμη και αφού παρήλθε το 15λεπτο, από την προγραμματισμένη ώρα έναρξης (17:30), τότε οι διαιτητές και ο κομισάριος έκλεισαν το φύλλο αγώνα υπέρ της ομάδας από την Εύβοια, η οποία έτσι μένει στην Α1!

Αυτό πρακτικά σημαίνει, πως το «τριφύλλι» θα μηδενιστεί και θα χάσει το παιχνίδι στα χαρτιά με σκορ 0-20, ενώ για τη μη παρουσία του στο γήπεδο αναμένεται να του επιβληθεί ποινή αφαίρεσης έξι βαθμών. Συνεπώς, ο Παναθηναϊκός θα πέσει από τους 49 βαθμούς στους 43, ενώ από την άλλη η Κύμη πήγε στους 34 βαθμούς και εξασφάλισε την παρουσία της στη μεγάλη κατηγορία.