NBA

Περίπατο οι Μπακς, σόου από Γιάννη (video)

Την πέμπτη διαδοχική νίκη τους πέτυχαν τα ξημερώματα οι Μπακς, οι οποίοι επικράτησαν εύκολα με 133-86 των Θάντερ στο Μιλγουόκι. «Διπλός» από… ημίχρονο ο Γιάννης, πήρε χρόνο συμμετοχής ο Θανάσης.

Μία από τις πιο εύκολες βραδιές τους στο NBA είχαν τα ξημερώματα οι Μπακς, οι οποίοι πέτυχαν την πέμπτη διαδοχική νίκη τους απέναντι στους Θάντερ με 133-86 στο Μιλγουόκι.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε πάρτι κόντρα στην Οκλαχόμα, αφού κατάφερε να φτάσει στο double-double από το ημίχρονο του αγώνα.

Συγκεκριμένα, ο «Greek Freak» είχε 32 πόντους (11/16 δίποντα και 2/4 τρίποντα), μάζεψε 13 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ και έκανε 3 λάθη σε μόλις 27 λεπτά συμμετοχής.

Χρόνο πήρε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, ο οποίος στο διάστημα που αγωνίστηκε ήταν θετικός με 6 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 λάθος σε 9' συμμετοχής.

Από 14 πρόσθεσαν ο Μάθιους, ο Χιλ και ο Κόνατον, ενώ οι φιλοξενούμενοι «πλήρωσαν» την αστοχία τους (6/35 τρίποντα) και ξεχώρισε μόνο ο Κρις Πολ με 18 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 31-24, 70-47, 107-69, 133-86