Η Τενερίφη νίκησε άνετα 82-64 την Μπάμπεργκ στα Κανάρια Νησιά και διατήρησε το απόλυτο σε επτά αγωνιστικές στο φετινό BCL, με άπαντες να περιμένουν που θα φτάσει η νικήτρια της πρώτης διοργάνωσης στους 14 αγώνες του τρίτου ομίλου.

Σάρωσε την Μπεσίκτας 98-65 στην Τουρκία η Ντιζόν και επέστρεψε εμφατικά στις νίκες του τέταρτου ομίλου του ΠΑΟΚ. Διέλυσε την Ορτέζ 76-56 στο Πο η Μπαντίρμα και πήρε μια μεγάλη και σημαντική νίκη στην προσπάθεια πρόκρισης.

«Άλωσε» το Σάσσαρι 74-73 η Μανρέσα στο ντέρμπι του πρώτου ομίλου και οι δύο ομάδες πλέον ισοβαθμούν.


Α' ΌΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:
Λιετκαμπέλις-Χάποελ Χολόν 78-72

Οστάνδη-Τουρόν 105-103

Σάσαρι-Μανρέσα 73-74

Τουρκ Τέλεκομ-Στρασμπούρ (4/12)

Η βαθμολογία:
1. Μανρέσα 5-2

2. Σάσαρι 5-2

3. Τουρκ Τέλεκομ 5-1

4. Οστάνδη 3-4

5. Λιετκαμπέλις 3-4

6. Χάποελ Χολόν 3-4

7. Στρασμπούρ 2-4

8. Τορούν 1-6

Επόμενη αγωνιστική (11/12):
Λιετκαμπέλις-Σάσαρι (10/12)

Τορούν-Μανρέσα

Τουρκ Τέλεκομ-Χάποελ Χολόν

Οστάνδη-Στρασμπούρ


Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:
Ράστα Βέχτα-Μπούργος 87-93

Ορτέζ-Μπαντίρμα 76-96

Άνβιλ-ΑΕΚ (4/12)

Χάποελ Ιερ.-Αντβέρπ (4/12)

Η βαθμολογία:
1. Μπούργος 4-3

2. Ράστα Βέχτα 4-3

3. Χάποελ Ιερουσαλήμ 4-2

4. AEK 4-2

5. Μπαντίρμα 3-4

6. Άνβιλ 3-3

7. Ορτέζ 2-5

8. Αντβέρπ 2-4

Επόμενη αγωνιστική (10/12):
Άνβιλ-Ράστα Βέχτα

Χάποελ Ιερ.-Μπαντίρμα

Αντβέρπ-Μπούργος

Ορτέζ-ΑΕΚ


Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Περιστέρι-Νίμπουρκ 75-65

Τενερίφη-Μπάμπεργκ 82-64

Mόρναρ-Γκαζιαντέπ (4/12)

Νίζνι-Ρίγα (4/12)

Η βαθμολογία:
1. Τενερίφη 7-0

2. Νίμπουρκ 5-2

3. Μπάμπεργκ 4-3

4. Περιστέρι 4-3

5. Νίζνι Νόβγκοροντ 3-3

6. Γκαζιαντέπ 2-4

7. Ρίγα 1-5

8. Μόρναρ 0-6

Επόμενη αγωνιστική (10/12):
Νίζνι-Τενερίφη

Μπάμπεργκ-Νίμπουρκ

Περιστέρι-Γκαζιαντέπ (11/12)

Μόρναρ-Ρίγα (11/12)


Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:
Μπεσίκτας-Ντιζόν 65-98

Βόννη-ΠΑΟΚ (4/12)

Σαραγόσα-Μπρίντιζι (4/12)

Σομπατέλι-Νεπτούνας (4/12)

Η βαθμολογία:
1. Ντιζόν 5-2

2. Βόννη 4-2

3 Νεπτούνας 4-2

4. Μπρίντιζι 3-3

5. Σαραγόσα 3-3

6. Μπεσίκτας 2-5

7. Σομπατέλι 2-4

8. ΠΑΟΚ 2-4

Επόμενη αγωνιστική (10/12):
Μπεσίκτας-ΠΑΟΚ

Σομπατέλι-Ντιζόν

Μπρίντιζι-Νεπτούνας (11/12)

Σαραγόσα-Βόννη (11/12)