NBA

Το σόου των Χάρρις και Γκαλινάρι κόντρα στους Θάντερ (video)

Με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Τομπάιας Χάρις και Ντανίλο Γκαλινάρι, οι Λος Άντζελες Κλίπερς κέρδισαν τους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ με σκορ 108 – 92.

Σε μεγάλη βραδιά βρέθηκαν οι Τομπάιας Χάρις και Ντανίλο Γκαλινάρι, των Λος Άντζελες Κλίπερς, καθώς σημείωσαν 26 πόντους έκαστος, οδηγώντας επί της ουσίας την ομάδας τους στην εύκολη νίκη επί των Θάντερ.

Ο 26χρονος σμολ φόργουορντ ολοκλήρωσε τον αγώνα με νταμπλ – νταμπλ, πετυχαίνοντας 26 πόντους (10/22 σουτ) και μαζεύοντας 10 ριμπάουντ σε 37 λεπτά συμμετοχής ενώ ο Ιταλός πάουερ φόργουορντ σημείωσε εξίσου 26 πόντους (10/16 σουτ και 4/5 τριπ.), κατέβασε 5 ριμπάουντ και μοίρασε 1 ασίστ, σε 26 λεπτά συμμετοχής.

Για τους φιλοξενούμενος, ο Πολ Τζορτζ με 20 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ ήταν ο κορυφαίος, με τον Στίβεν Άνταμς να τον ακολουθεί σε απόδοση με 17 πόντους και 18 ριμπάουντ.