Ευρώπη

Τρίτη ήττα για Αρμάνι στην Ιταλία!

Η Αρμάνι Μιλάνο έχασε με 82-78 για την 5η αγωνιστική της ιταλικής λίγκας.

Την τρίτη της ήττα στην ιταλική λίγκα γνώρισε η Αρμάνι Μιλάνο, αυτή τη φορά όχι στην έδρα της αλλά σε αυτή της Κρεμόνα, που επικράτησε 82-78 για την πέμπτη αγωνιστική.

Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα προηγήθηκε με οκτώ (16-24) στην πρώτη περίοδο, αλλά στη συνέχεια ήταν αγνώριστη και έτσι τρεις μέρες μετά τη νίκη της στο ΟΑΚΑ επί του Παναθηναϊκού έχασε ένα ακόμη ματς στο εγχώριο πρωτάθλημα.

Ο Βλάντιμιρ Μίτσοβ με 26 πόντους ξεχώρισε για τους ηττημένους, ενώ ο Σέρχιο Ροντρίγκεθ είχε 12 πόντους και 5 ασίστ.

Ο Αρτούρας Γκουντάιτις επέστρεψε στην δράση μετά από πολύμηνη απουσία έχοντας σε 11 λεπτά 5 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Από τους νικητές ξεχώρισε ο Γουέσλεϊ Σόντερς με 19 πόντους και 5 ριμπάουντ.