Βόλεϊ

Δεν άντεξε στη Βουλγαρία ο Άρης

Δεν κατάφερε να κοντράρει την Μπερόε ο Άρης και με την ήττα 0-3 σετ στη Στάρα Ζαγορά δυσκόλεψε κατά πολύ το έργο πρόκρισης στους «16» του Challenge Cup βόλεϊ γυναικών.

Ο Άρης έχασε 0-3 σετ από την Μπερόε στη Βουλγαρία στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τους «32» του Challenge Cup βόλεϊ γυναικών και στη ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας στη Θεσσαλονίκη θα χρειαστεί νίκη με το ίδιο σκορ ή με 3-1 σετ, ώστε να ελπίζει στο «χρυσό» σετ για την «ανατροπή» και την πρόκριση.

Ο Άρης έφτασε ένα βήμα από την κατάκτηση του πρώτου και του δεύτερου σετ, όμως υπέπεσε σε 31 λάθη που του κόστισαν.

Η Μαντλέιν Μοντάνιο με 16 πόντους ήταν η πρώτη σκόρερ του αγώνα, αλλά με 35% αποτελεσματικότητα στην επίθεση (13/37).

Για τις νικήτριες, η Πέριτς είχε 16 πόντους.