Αγγλία

Δεν σηκώνει κεφάλι η Λίβερπουλ

Ακόμη μια απώλεια βαθμών για την Λίβερπουλ, η οποία έχασε με 3-1 από την Γούεστ Χαμ, δεχόμενη δύο γκολ στο πρώτο επτάλεπτο! Πίεσε στο δεύτερο μέρος, αλλά δεν έφθασε η προσπάθεια της.

Την τρίτη της ήττα στην φετινή Premier League έκανε η Λίβερπουλ, που ηττήθηκε με 3-1 από την Γουέστ Χαμ, η οποία απέκτησε σημαντικό προβάδισμα από το ξεκίνημα.

Η ομάδα του Σαμ Άλαρνταϊς βρέθηκε μπροστά με 2-0 από το έβδομο λεπτό. Ο Ρέιντ άνοιξε το σκορ στο 2’ και ο Ντιαφρά Σακχό διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του πέντε λεπτά μετά και οι φιλοξενούμενοι τα είχαν χαμένα για ένα σημαντικό χρονικό διάστημα και δεν μπορούσαν να αντιδράσουν στην πίεση των γηπεδούχων. Τελικά το 3-0 δεν ήρθε και οι «κόκκινοι» βρήκαν τις δυνάμεις για να μειώσουν στο 26ο λεπτό. Ύστερα από προσπάθεια του Μπαλοτέλι, εντός της περιοχής, η μπάλα στρώθηκε στον Στέρλινγκ που ήταν στα όρια της περιοχής και τελείωσε άψογα την φάση, σημειώνοντας πανέμορφο τέρμα.

Το δεύτερο ημίχρονο άνηκε στην ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς, που πίεσε αρκετά για την ισοφάριση και δεν τα κατάφερε. Στο 88’ ο Μόργκαν Μαλφιτανό έκανε το 3-1 και πήγε χαμένη η προσπάθεια της Λίβερπουλ.

Δείτε εδώ την βαθμολογία της Premier League.