Χάντμπολ

Δύσκολα τον Αερωπό ο Ολυμπιακός

Λύγισε δύσκολα τον Αερωπό Έδεσσας ο Ολυμπιακός με σκορ 25-23 για τη 16η αγωνιστική της Handball Premier.

Νίκησε και την κακή του μέρα και πήρε τη νίκη επί του Αερωπού ο Ολυμπιακός με σκορ 25-23 στην Έδεσσα, για τη 16η αγωνιστική της Handball Premier.

Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να ξεφύγουν στο +7 (12-19) στο 40’, όμως οι γηπεδούχοι ροκάνισαν τη διαφορά και έφτασαν στον πόντο (23-24) τρία λεπτά πριν το τέλος. Στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός ήταν πιο ψύχραιμος και πήρε τη νίκη, έχοντας κορυφαίο τον Τζηρά με οκτώ τέρματα. Για τον Αερωπό ξεχώρισε ο Μισαηλίδης με έξι.

Πεντάλεπτα: 1-2, 1-4, 4-6, 7-8, 8-10, 9-13 (ημιχ.) 10-16, 12-19, 16-20, 19-22, 21-24, 23-25
Αερωπός Έδεσσας (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας 1, Μαυροδουλάκης 2, Γάτσης, Θεοδωρόπουλος 5, Δημάκης 5, Μπάρμπας, Βαφείδης 4, Μισαηλίδης 6, Αποστολίδης, Στάτσκος, Μουμτσιδέλης, Λιόφης, Ρότζιος
Ολυμπιακός (Νέναντ Κλιάιτς): Σπίκιτς, Τζηράς 8, Καραμπουρνιώτης, Λέμος 3, Μάλλιος, Τερλέτσκι, Τζέριτς 4, Κανδύλας, Σανίκης 4, Μπάγιος, Όστοϊτς 3, Τσιλιμπάρης, Αραπακόπουλος, Μιχαηλίδης, Τσίλης 2, Καρβάτσκι 1
Δίλεπτα: 3 – 2
Πέναλτι: 4/6 – 4/5