Ένα... ημίχρονο ο ΟΦΗ

Την δεύτερη ήττα – σε τρεις φιλικές αναμετρήσεις μέχρι τώρα- γνώρισε ο ΟΦΗ με 1-0 απ’ απ’ την Άντο Ντε Χάαγκ στην Ολλανδία, όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του.

Ένα ενθαρρυντικό ημίχρονο είχε ο ΟΦΗ στο φιλικό κόντρα στην Άντο Ντε Χάαγκ, όπου γνώρισε την ήττα με 1-0.

Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο έδωσε το τρίτο φιλικό προετοιμασίας στην Ολλανδία, όπου διεξάγεται το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της και γνώρισε τη δεύτερη ήττα.

Το γκολ για τους Ολλανδούς πέτυχε ο Άλμπερτ στο 39’ με δυνατό σουτ, ενώ στο πρώτο ημίχρονο είχε ευκαιρίες να μεγαλώσει το σκορ.

Ο ΟΦΗ «ξύπνησε» στο δεύτερο μισό του ματς, κατά το οποίο πίεσε πολύ τους γηπεδούχους, όμως δεν έφτασε στο γκολ.

ΟΦΗ: Δασκαλάκης, Στάθης (61’ Μονιάκης), Μιλιάζες, Φαζός, Τριποτσέρης, Μπανούσης (46’ Κάλαϊτζιτς) , Φραγκουλάκης (72’ Τζορτζ), Μακρής, Ροβίθης, Κουστιανικούλης (46’ Σίσιτς), Πετρόπουλος (61’ Αρτόλα).