Φιλική… συντριβή για τις Ελπίδες

Βαριά ήττα με σκορ 4-0 γνώρισε η Εθνική Ελπίδων στη φιλική αναμέτρηση που έδωσε στο Λβιβ απέναντι στην Ουκρανία.

Απογοητευτική εικόνα είχε στο φιλικό τεστ απέναντι στην Ουκρανία η Εθνική Ελπίδων με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα στο Λβιβ με σκορ 4-0.

Τα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσαν οι Μπουντκίφσκι (45+1’, 78’), Τσουρίκοφ (54’) και Κούλατς (92’).

Οι παίκτες του Κώστα Τσάνα ήταν μέτριοι στο πρώτο 45λεπτο, όμως στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η απόλυτη καθίζηση κάτι που αποδεικνύουν και τα τρία γκολ των Ουκρανών.

Αυτό ήταν και το τελευταίο τεστ του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, πριν την έναρξη των υποχρεώσεων για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.