Betmasters

Γερμανία – Σουηδία: Σε κατάσταση σοκ η Παγκόσμια Πρωταθλήτρια

Μια σφαλιάρα πρώτου μεγέθους υπέστη η Γερμανία στην πρεμιέρα του Μουντιάλ από το Μεξικό και πλέον παίζει έναν πρόωρο τελικό κόντρα στη σκληροτράχηλη Σουηδία.

Τίποτα δεν είναι τυχαίο στη ζωή και εν προκειμένω στο ποδόσφαιρο, όπως φάνηκε και στην περίπτωση της Γερμανίας. Η γκρίνια λόγω της κακής της παρουσίας στα φιλικά και κατόπιν λόγω του αποκλεισμού του Λερόι Σανέ μόνο αδικαιολόγητη δεν αποδείχθηκε στο πρώτο ματς του 6ου ομίλου κόντρα στο Μεξικό, αφού υπέστη την ήττα με 1 – 0 και μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο το σκορ θα μπορούσε να είναι πιο ευρύ υπέρ του Μεξικού.

Στο δεύτερο ημίχρονο έφερε το ματς έξω από την περιοχή των «σομπρέρο», αλλά ούτε γκολ βρήκε και παράλληλα κινδύνευσε να δεχθεί κι άλλα τέρματα στις αντεπιθέσεις, αφού άμυνα έπαιζαν μόνο οι Χούμελς και Μπόατενγκ. Μάλιστα, αυτό είπε και στις δηλώσεις του ο κεντρικός αμυντικός της Μπάγερν και πρώην της Ντόρτμουντ. Έτσι, λοιπόν, ξύπνησαν και τα γερμανικά ΜΜΕ και κάνουν λόγο για κακό κλίμα...

Δες όλο το άρθρο στο betmasters.gr και τα προγνωστικά του Παύλου Κουστέρη!