Βόλεϊ

«Γκρέμισε» τον ΠΑΟΚ!

Οδυνηρή ήταν η πρώτη ήττα του ΠΑΟΚ στη φετινή Volleyleague. Η Κηφισιά πέρασε… σχεδόν άνετα απ’ την Πυλαία και επιβλήθηκε 3-1, βάζοντας στοπ στο σερί του νταμπλούχου Ελλάδας στην έκτη αγωνιστική.

Την πρώτη του ήττα στη φετινή Volleyleague γνώρισε ο ΠΑΟΚ απ’ την Κηφισιά με 3-1 σετ στην έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ισχυρή Κηφισιά σταμάτησε το αήττητο σερί του ΠΑΟΚ και τον «γκρέμισε» στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, ενώ η ίδια κατέβηκε στην τρίτη.

Με κορυφαίο τον Γιοβάνοβιτς οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς και πήρε το πρώτο σετ, διατηρώντας το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια, ενώ ο ΠΑΟΚ απάντησε αμέσως με τον ίδιο τρόπο, κάνοντας άνετα το 1-1.

Το τρίτο σετ κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με την Κηφισιά να κάνει το 34-32 με μπλοκ και λάθος του Χιμένες, ενώ στο τέταρτο σετ ο ΠΑΟΚ είχε αρχικά την υπεροχή όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν μετά το 10-10 και με αντεπίθεση διαρκείας πήραν τη νίκη.

Τα σετ: 17-25, 25-17, 32-34, 23-25