Χάντμπολ

Ισοφάρισε τον ΠΑΟΚ ο Δούκας

Στα ίσια έφερε τη σειρά των «μικρών» τελικών της Handball Premier ο Δούκας, νικώντας 24-22 τον ΠΑΟΚ στην παράταση στο «Δαΐς» στον δεύτερο αγώνα.

Ο Δούκας νίκησε 24-22 τον ΠΑΟΚ στην παράταση (κ.α. 19-19) στο Μαρούσι στον δεύτερο «μικρό» τελικό της Handball Premier και ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά με τον «Δικέφαλο», οπότε οι δύο ομάδες ανανέωσαν το ραντεβού τους για το ερχόμενο Σάββατο στην Πυλαία, ώστε να κριθεί ποια ομάδα θα πάρει την τρίτη θέση του φετινού πρωταθλήματος.

Ο Δούκας έφτασε στο 19-18 και ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 19-19 και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Ο Δούκας έχασε πέναλτι σε νεκρό χρόνο και στο έξτρα πεντάλεπτο ο "Δικέφαλος" προηγήθηκε 21-20, όμως οι Αμαρουσιώτες βρήκαν τις λύσεις στην κακή άμυνα τν φιλοξενούμενων και έφτασαν στην τελική επικράτηση.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-3, 4-3, 5-3, 6-5, 8-7 (ημ.), 10-9, 12-12, 13-14, 16-15, 16-17, 19-19.

Η παράταση: 1-1, 4-2

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Κωνσταντίνος Μπούνας): Μωραϊτης 2, Τόμπρος 1, Παπαπούλιος 1, Γκέρτσος 1, Νομικός, Μπραουδάκης, Αποστολίδης, Μίτροβιτς, Μπάρμπας, Ντούνης, Μπάγιος 6, Ζιβούλοβιτς 1, Τζανιδάκης, Νταρσουλά 1, Αραπακόπουλος 2, Κεδέρης 9

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 2, Παλάσκας 1, Τσίλης 3, Νικολαΐδης 1, Κοκώνης 1, Πούλσεν, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 1, Πέγιοβιτς 1, Κέζιτς, Κυπραίος 2, Βεσελίνοβιτς 8, Κοτανίδης

Διαιτητές: Τσάκωνας, Κουτσός. Δίλεπτα: 9-6 Πέναλτι: 4/8-5/9