Πόλο

Ήττα ελπίδας για Βουλιαγμένη

Έστω και αν έχασε 10-11 στη Ρωσία από την Κίνεφ Κίρισι, η Βουλιαγμένη έχει ελπίδες να προκριθεί στο φάιναλ φορ της Ευρωλίγκας πόλο γυναικών.

Η Κίνεφ Κίρισι νίκησε 11-10 τη Βουλιαγμένη στη Ρωσία στον πρώτο μεταξύ τους προημιτελικό της Ευρωλίγκας πόλο γυναικών και άφησε ανοιχτή την υπόθεση πρόκριση στο φάιναλ φορ της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης, ενόψει της ρεβάνς της 9ης Μαρτίου στον Λαιμό.

Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου πήρε το προβάδισμα στην αρχή του αγώνα με 3-5, διατηρώντας το στο ημίχρονο με 5-6. Στην τρίτη περίοδο, η Κίνεφ μείωσε σε 9-10 και κατάφερε να φτάσει στη νίκη.

Πρώτες σκόρερ του αγώνα ήταν η Σιμάνοβιτς για την Κίνεφ και η Χαραλαμπίδη για τον ΝΟΒ με 4 γκολ.

Τα οκτάλεπτα: 3-5 , 2-1 , 4-4 , 2-0

Κίνεφ Κίρισι: Καρνάου, Ζούμπκοβα 3, Προκοφίεβα, Σιμάνοβιτς 4, Ντιατσένκο 1, Κρίμερ 2, Καμζάεβα, Κιρίλτσεβα, Ιακούσεβα, Σομπόλεβα, Ιβάνοβα 1, Ρίζκοβα, Σμίκοβα

ΝΟ Βουλιαγμένης: Τζόνσον, Χαραλαμπίδη 4, Χυδηριώτη 1, Ελληνιάδη 1, Γιαννοπούλου, Ξενάκη 1, Νίνου Ε., Πάτρα, Κώτσια, Διαμαντοπούλου, Ράνεϊ 3, Μαστρόκαλου, Κοτσιώνη