Καλές εντυπώσεις στο φιλικό η Νίκη

Καλές εντυπώσεις άφησε η Νίκη Βόλου στο φιλικό με τον Εθνικό Άχνας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 2-2.

Με ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο η Νίκη Βόλου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις στο φιλικό που έδωσε κόντρα στον Εθνικό Άχνας στο Πήλιο, όπου πραγματοποιεί την προετοιμασία της.

Η ομάδα του Βίλιαν Φλουτ αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 με την κυπριακή ομάδα, με αρκετούς Βολιώτες να δίνουν το παρών στο γήπεδο για να παρακολουθήσουν τη φιλική αναμέτρηση.

Το σκορ άνοιξε στο 7’ ο Τζιώρας με χτύπημα πέναλτι, το οποίο ήταν και το μοναδικό γκολ του πρώτου ημιχρόνου. Στο 51’ ο Χατζηβασίλης ισοφάρισε για τον Εθνικό, ενώ ο Τζιώρας και πάλι στο 54’ έκανε το 2-1 για την ομάδα του.

Ο ρυθμός από κει και πέρα έπεσε, με τον Ολλανδό τεχνικό της Νίκης να αλλάζει αρκετά το σχήμα της ομάδας του και ο Ταλ στο 72’ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Ταΐρης (46’ Ταμπάκης), Αργυρίου (63’ Παπουτσογιαννόπουλος), Τσουκάνης, Ίβενς (63’ Καταρτζής), Αργύρης (63’ Καρασαλίδης), Αναστασόπουλος, Κοτσαρίδης (79’ Καντούτσης), Κορέτα (46’ Νικλητσιώτης), Μουζακίτης, Γιαννιτσάνης (46’ Σκούρτης), Τζιώρας

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ: Κουντούλ, Φραγκέσκου, Έβερτον, Ταλ, Χριστοφή, Στόλερ, Πιντσέλι, Πράκερ, Ζουνίνιο, Μέλο, Βάλντο.

Στο β’ μέρος έπαιξαν και οι: Λοΐζου, Χατζιάρος, Άκης, Τζέιμι, Ραφαήλ, Κρις, Πογιατζής, Γιαννόπουλος, Χατζηβασίλης.