Κατήφεια και απογοήτευση στον Πανιώνιο

Εμφανώς απογοητευμένος ήταν ο Δημήτρης Τερεζόπουλος μετά το σοκ που υπέστη ο Πανιώνιος δεχόμενος δύο γκολ στις καθυστερήσεις με συνέπεια να χάσει 2-1 από τον Παναθηναϊκό.

Μια ανάσα από μια μεγάλη νίκη βρέθηκε ο Πανιώνιος στην άδεια λόγω τιμωρίας Λεωφόρο, όμως ο Παναθηναϊκός και οι παίκτες του είχαν άλλη γνώμη. Σκοράροντας δύο φορές σε «νεκρό» χρόνο οι «πράσινοι» επικράτησαν 2-1 και… σόκαραν τους «κυανέρυθρους».

Μετά το τελευταίο σφύριγμα ο Δημήτρης Τερεζόπουλος δεν μπορούσε να κρύψει την κατήφειά του.

«Απογοήτευση και μόνο απογοήτευση, παρόλο που στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε την εικόνα που θέλαμε να έχουμε. Ο Παναθηναϊκός είχε μόνο ένα σουτ του Πράνιτς, είχε την κατοχή αλλά δεν απειληθήκαμε για αυτό η απογοήτευση ήταν μεγάλη.

Όταν τρως δύο γκολ σε πέντε λεπτά υπάρχουν ευθύνες. Είδα ότι είχαμε ενθουσιασμό. Είχαμε να κερδίσουμε 13 χρόνια και η νίκη θα ήταν τεράστιας σημασίας. Οι εντολές ήταν η ομάδα να πιέσει ψηλά. Ο Παναθηναϊκός ανέβασε και τον Μέντες, ενδεχομένως να παίζαμε και εμείς έτσι αν χάναμε. Η εντολή μου ήταν να παίξουμε ψηλά. Τα παιδιά δεν παρέβησαν καμία εντολή μου