Βόλεϊ

«Ξεμούδιασαν» οι γυναίκες του Ολυμπιακού

Μετά από έναν μήνα προετοιμασίας, έφτασε η ώρα για τη γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού να δώσει το πρώτο της φιλικό, νικώντας τη Λαμία της Pre League 4-0 σετ στου Ρέντη την Τετάρτη.

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού νίκησε τη Λαμία 4-0 σετ (25-11, 25-11, 25-10, 25-15) στου Ρέντη στο πρώτο της φιλικό μετά από ένα μήνα προετοιμασίας, με τον Μπράνκο Κοβάτσεβιτς να έχει την ευκαιρία να δει τις αθλήτριες του να «ξεμουδιάζουν».

Οι «ερυθρόλευκες» είχαν αρκετά νέα πρόσωπα στη σύνθεσή τους και ο Σέρβος τεχνικός έκανε δοκιμές και έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα. Το τεχνικό επιτελείο χρησιμοποίησε όλες τις αθλήτριες, πλην της τραυματία Κατερίνας Γιώτα.

Με 14 άσσους και 11 μπλοκ ολοκλήρωσε το ματς ο Ολυμπιακός, που είχε ως πρώτη σκόρερ τη Χίπε με 18, ενώ ακολούθησαν η Ζιβογίνοβιτς με 12, η Σκοτ με 11, η Ζακχαίου με 10, η Λαμπρούση με 9, η Τοτσίδου με 8, η Καλανταρίδου με 7 και η Χριστοδούλου με 5.

To επόμενο φιλικό είναι προγραμματισμένο για το ερχόμενο Σάββατο στις 16:00 στου Ρέντη με αντίπαλο τον Πορφύρα.