Φέτος, λόγω των αλλαγών που θα ισχύσουν στη διοργάνωση του 2021, στη Σούπερ Λίγκα θα πρέπει να μείνουν μόλις επτά ομάδες. Αυτό σημαίνει πως οι πέντε υπόλοιπες θα υποβιβαστούν και η νικήτρια ομάδα της Α΄κατηγορίας θα ανέβει, προκειμένου να συμπληρωθεί η οκτάδα της διοργάνωσης σε δύο χρόνια.

Η Ελλάδα συμμετέχει στο ίδιο γκρουπ με τις Τσεχία, Φινλανδία, Γαλλία, Γερμανία, Μ. Βρετανία, Ιταλία, Πολωνία, Ισπανία, Σουηδία, Ελβετία και Ουκρανία.

Η αποστολή θα αναχωρήσει για το Μπίντγκοζ την επόμενη εβδομάδα σε δύο γκρουπ. Εκτός έμεινε η τραυματίας Νικόλ Κυριακοπούλου, ενώ κανονικά συμπεριελήφθη η Μαρία Μπελιμπασάκη, παρά την απουσία της από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα του περασμένου σαββατοκύριακου.


Αναλυτικά, η αποστολή:

Άνδρες
100 μ.: Γιάννης Νυφαντόπουλος (ΓΣ Ελευθέριος Βεν.)
200 μ.: Παναγιώτης Τριβυζάς (ΟΣΦΠ)
400 μ.: Μιχάλης Παππάς (ΕΚΑ Δωδώνη)
800 μ.: Χρήστος Κοτίτσας (ΓΣ Κηφισιάς)
1.500 μ.: Ανδρέας Δημητράκης (Παναξιακός ΑΟ)
3.000 μ: Ανδρέας Δημητράκης (Παναξιακός ΑΟ)
5.000 μ.: Μάρκος Γκούρλιας (ΑΟ Μυκόνου)
110 μ. εμπ.: Κώστας Δουβαλίδης (ΑΟ Ηφαιστία)
400 μ. εμπ.: Κώστας Νάκος (ΓΣ Τρικάλων)
3.000 μ. στιπλ: Νίκος Σάκης (Ερμής 1877)
Ύψος:Κώστας Μπανιώτης (Ολυμπιάδα Κ.)
Επί κοντώ: Κώστας Φιλιππίδης (ΠΓΣ)
Μήκος: Μίλτος Τεντόγλου (ΓΣ Κηφισιάς)
Τριπλούν: Δημήτρης Τσιάμης (ΟΣΦΠ)
Σφαιροβολία: Νικόλας Σκαρβέλης (ΓΣ Τρικάλων)
Δισκοβολία: Γιώργος Τρέμος (ΓΕΑ Τρικάλων)
Σφυροβολία: Μιχάλης Αναστασάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βεν.)
Ακοντισμός: Δημήτρης Τσίτσος (ΟΦΚΑ Φίλιππος Γ.)
4Χ100 μ.: Ζήκος, Γκαραγκάνης, Νυφαντόπουλος, Δουβαλίδης, Τριβυζάς, Αρβανίτης
4Χ400 μ.: Τριβυζάς, Παππάς, Κυριακίδης (ΟΣΦΠ), Ντέτσικας (Ρόδος Σταματίου), Νάκος

Αναπληρωματικός:
3.000μ./5.000 μ.: Μάριος Αναγνώστου (ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας)

Γυναίκες
100 μ.: Ραφαέλα Σπανουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολης)
200 μ.: Μαρία Μπελιμπασάκη (Παναξιακός ΑΟ)
400 μ.: Μαρία Μπελιμπασάκη (Παναξιακός ΑΟ)
800 μ.: Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς)
1.500 μ.: Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς)
3.000 μ.: Αναστασία Μαρινάκου (ΓΕΑ Τρικάλων)
5.000 μ.: Αναστασία Μαρινάκου (ΓΕΑ Τρικάλων)
100 μ. εμπ.: Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς)
400 μ. εμπ.: Αννα Κιάφα (ΓΣ Κηφισιάς)
3.000 μ στιπλ: Ισαβέλα Κοτσαχείλη (Πανιώνιος)
Υψος: Τατιάνα Γκούσιν (ΓΣ Κηφισιάς)
Επί κοντώ: Κατερίνα Στεφανίδη (ΑΟ Φιλοθέης)
Μήκος: Βούλα Παπαχρήστου (ΑΟ Κάλλιστος)
Τριπλούν: Βούλα Παπαχρήστου (ΑΟ Κάλλιστος)
Σφαιροβολία: Ευαγγελία Σοφάνη (ΠΓΣ)
Δισκοβολία: Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΓΣ Κερατέας)
Σφυροβολία: Σταματία Σκαρβέλη (ΓΣ Τρικάλων)
Ακοντισμός: Σοφία Υφαντίδου (ΟΚΑ Βικέλας)
4Χ100 μ.: Σπανουδάκη, Πεσιρίδου, Γάτου (Κάμειρος Ρόδου), Σαμάνη (Αίολος Μακ.), Βενιέρη (Πανιώνιος), Μπελιμπασάκη
4Χ400 μ.: Μπελιμπασάκη, Βασιλείου Ειρ. (Αμεινίας Μεσ.), Μουρτά (Ολυμπιάδα Πάτρας), Καρκαλάτου (ΣΔΥ Αργολίδας), Πολίτη (ΓΣ Χαϊδαρίου), Αργυρού (Πανιώνιος)

Αναπληρωματικές:
Μήκος: Έφη Κολοκυθά (ΓΑΣ Αλεξάνδρειας)
1.500 μ./3.000 μ.: Βικτόρια Τσόλη (ΓΣ Χαλανδρίου)